NOWY DWÓR MAZ. Już możesz wypożyczyć NDM-kę

2022-03-09 6:26:25

System wynajmu rowerów miejskich NDM-ek z dniem 1.03 wznowił działanie. W obecnej chwili dostępnych jest w mieście 35 pojazdów do wynajęcia

Przypominamy; żeby wynająć rower należy posiadać w swoim smartfonie aplikację Roovee, zarejestrować się w niej i zasilić konto kwotą inicjalną w wysokości 10 zł. Każde pierwsze pół godziny jazdy odbywa się bezpłatnie, pod warunkiem, że pojazd odstawimy w strefie parkowania. Każda kolejna minuta użytkowania roweru to koszt 0,05 zł. Za pozostawienie roweru poza strefą parkowania pobierana jest opłata w wysokości 2 zł.

Jeśli zdecydujemy się pozostawić rower na prywatnej posesji w garażu lub w innym ogólnie niedostępnym miejscu, warto wiedzieć, że – każdy pojazd posiada lokalizator GPS. Po namierzeniu roweru jego ostatni użytkownik może liczyć się z karą w wysokości 100 zł. Również pozostawienie pojazdu poza nowodworskim obszarem wiąże się z wyższymi opłatami.

– Tegoroczny sezon rozpoczęliśmy flotą 35 jednośladów, które zostały udostępnione dla użytkowników. Czekamy na zamówione części do kilku pojazdów. Część jednośladów znajduję się u nas na bazie i jest podłączona do ładowania. Niestety z biegiem czasu akumulatory zasilające system elektroniczny w rowerach tracą swoją moc i trzeba częściej je ładować. Będziemy sukcesywnie zwiększać ilość rowerów “na mieście”  – powiedział naszej redakcji Mariusz Prusek, dyrektor Miejskiego Zakładu Oczyszczania odpowiedzialnego za utrzymanie systemu NDM-ek.

Rower można również wypożyczyć za pośrednictwem sms-a. Wszystkie wskazówki w jaki sposób korzystać z NDM-ek znajdują się na tablicach informacyjnych umieszczonych w stacjach parkowania lub na stronie internetowej www.rowery.nowydwormaz.pl.

Od czasu pierwszego uruchomienia systemu rowerów miejskich, mieszkańcy chętnie korzystają z możliwości wypożyczania. Niestety jest też wiele uszkodzeń, zdarzają się poważne awarie, które są nie tylko wynikiem przypadku, ale też celowego, bezmyślnego działania. W przypadku zauważenia uszkodzenia lub jakiekolwiek nieprawidłowości w działaniu pojazdu należy to zgłosić do Biura Obsługi Klienta pod nr 88 77 66 833 lub bezpośrednio w aplikacji Roovee.

GM

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *