NOWY DWÓR MAZ. Jest HIT… będzie kit?

2019-07-02 9:34:26

W poniedziałek rano, 24 czerwca niecodzienny obrazek zastał klientów Galerii Handlowej HIT w Nowym Dworze Mazowieckim. Od godziny 9:00 rano drzwi obiektu były zamknięte i nikt nie mógł dostać się do środka

Nie było też żadnej informacji, która wyjaśniałaby zaistniałą sytuację. Dopiero po godzinie 11:00 galeria została otwarta. Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, w tym czasie trwało zebranie obecnego właściciela firmy z syndykiem, który wszczął postępowanie restrukturyzacyjne. Z informacji uzyskanych od sprzedawców wynika, że najemcy lokali handlowych otrzymali nowe projekty umów najmu, które mają obowiązywać od lipca br.

Zawirowania wokół przekazania własności oraz kondycji finansowej galerii narastały już od jakiegoś czasu.

Obecnie w galerii działa ok. 50 podmiotów (sklepy, punkty usługowe i gastronomiczne).  Blisko 200 osób jest zatrudnionych na stanowiskach sprzedawców, doradców w administracji, ochronie czy też przy sprzątaniu obiektu. Kilkunastu przedsiębiorców prowadzi na terenie galerii własne działalności, które są dla nich jedynym źródłem utrzymania rodziny. Czy ci wszyscy ludzie mogą stracić pracę przez działania prowadzone na granicy prawa? Czy od początku galeria była skazana na upadłość?

W chwili zamknięcia numeru dowiedzieliśmy się, również nieoficjalnie, że w środę ma odbyć się kolejne spotkanie “na szczycie”. Będziemy sprawę monitorować. Wysłaliśmy oficjalne zapytania do zarządcy nieruchomości oraz syndyka o szczegóły, które pozwolą wyjaśnić niejasności narosłe wokół przyszłości Galerii HIT.

MM

Comments

comments

3 komentarze

  1. xyz odpowiedz

    Syndyk nie prowadzi restrukturyzacji a wyłącznie upadłość – co najwyżej może kontynuować działalność w celu finansowania procesu upadłości bądź sprzedania zorganizowanej części przedsiębiorstwa w upadłości. W każdym jednak przypadku syndyk=upadłość. I nie, nie ma restrukturyzacji przez upadłość. Restrukturyzacja to całkiem inne prawnie postępowanie.

  2. SILVANO odpowiedz

    No cóż. Może w końcu na Warszawskiej i Modlińskiej zrobią ulice jednokierunkowe z pasem postojowym i będzie jak dawniej i bliżej, a przy tym mniej zakorkowania. A Boh. Modlina pojedzie znów prosto z Okunina pod kościół. Swoją drogo Nowiak to specyficzne miasto. Gdzie nie pojadę do sąsiednich miast to ludzie sobie chwalą, a nas podziwiają za wytrwałość 😀

  3. Qba odpowiedz

    Galeria od siedmiu boleści, i jeszcze ta nazwa jakby nie mogła być galeria narwiańska lub 3 rzek czy coś w tym stylu. Hit kojarzy się z tesco lub kitem właśnie. Była mowa o kinie gdzie przyjechali by ludzie z Nasielska czy płońska ale nie bo nie bedzie klienta. To popatrzcie co sie dzieje w pomiechówku w “udawanym” kinie, które wszyscy chwalą. Obiekt miał szanse na sukces z odrobiną pomysłu. W nowym dworze brak miejsc spotkań dla młodzierzy i dorosłych jak kręgielnia, czy coś na wzór hula kula. Do tego dochodzi jeszcze słabe zaopatrzenie sklepów np h&m porównajcie asortyment tu i w łomiankach. Ja do kitu już nie zaglądam bo nie ma po co. Rossmana i carefoura mamy na mieście.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *