NOWY DWÓR MAZ. Jechał “pod wpływem” i bez prawa jazdy

2022-02-21 6:00:10

Policjanci Wydziału Prewencji nowodworskiej komendy, zatrzymali w sobotę kierującego hyundaiem 32 – latka, który mając ponad 1, 5 promila i nie posiadając uprawnień do kierowania urządził sobie nocną przejażdżkę ulicami Nowego Dworu Mazowieckiego. Mężczyzna usłyszy teraz zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, za który kodeks karny przewiduje do 2 lat pozbawienia wolności. Odpowie również za jazdę bez uprawnień. Policja apeluje o odpowiedzialność i rozsądek za kierownicą.

W nocy z piątku na sobotę, około godz. 2:40, policjanci Wydziału Prewencji z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim na ul. Padrewskiego podjęli kontrolę osobowego hyundaia. Styl jazdy wzbudził bowiem spore podejrzenia mundurowych.

Funkcjonariusze dokonali badania stanu trzeźwości siedzącego za kierownicą 32 – latka, które wykazało ponad 1, 5 promila alkoholu w jego organizmie. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się również, że nie posiada on uprawień do kierowania pojazdami.

Teraz mieszkaniec Nowego Dworu Mazowieckiego usłyszy zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności. Odpowie również za jazdę bez uprawień.

Po raz kolejny policjanci apelują do kierujących o rozsądek i odpowiedzialność za kierownicą oraz stosowanie się do hasła “JADĘ NIE PIJĘ!”

asp. sztab. Joanna Wielocha

KPP Nowy Dwór Maz.

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…