NOWY DWÓR MAZ.: Inauguracja rundy jesiennej EcoWipes Nowodworskiej Ligi Futbolu

2018-10-05 11:47:24

Nowy sezon, nowe drużyny, nowe nadzieje. W niedzielę 30 września, 15 zespołów rozpoczęło zmagania w EcoWipes Nowodworskiej Lidze Futbolu. Tym razem w pierwszej fazie wszystkie zespoły zagrają w systemie „każdy z każdym”, a następnie tabela zostanie podzielona na dwie części. Siedem najlepszych drużyn będzie rywalizowało w grupie mistrzowskiej, a osiem kolejnych w grupie spadkowej. Mistrzowskiego tytułu broni ekipa Gorąco Polecam.

Nowe zespoły

Jesień 2018 rozpoczęła się od starcia METCONCEPTU z zespołem, który po raz pierwszy oglądaliśmy w hali sportowej przy ulicy Młodzieżowej 1 – Goliatem Leoncin. I to był bardzo udany debiut dla młodych piłkarzy z Leoncina. Młodych, bowiem większość z nich nie przekroczyła jeszcze 20 roku życia. Goliat wygrał 5:0, a po dwie bramki zdobyli Krzysztof Lesiński i Michał Ziółek. Swoje premierowe trafienie zaliczył również Przemysław Mosakowski. Drugi mecz dla zespołu z Leoncina był dużo trudniejszy. I rzeczywiście tak było. Reckitt Benckiser – zwycięzca ostatniego NLF CUP, to jedna z najmocniejszych drużyn EcoWipes Nowodworskiej Ligi Futbolu. Goliat napsuł jednak RB sporo krwi – bramkarz Benckisera aż trzykrotnie musiał wyjmować piłkę z siatki. Siła ofensywna Reckittu była jednak jeszcze większa. Błyszczał przede wszystkim Łukasz Sepczyński, który w tym spotkaniu skompletował hat-tricka. W ostatecznym rozrachunku RB wygrało 5:3, a Łukasz znalazł się w najlepszej „5” tygodnia.

Obok zespołu z Leoncina w EcoWipes Nowodworskiej Lidze Futbolu zadebiutowały również następujące ekipy: sponsor główny rozgrywek EcoWipes, SF Kępa Team, Uomo Tigre, Delta, Prestidigitatorzy oraz Lotnisko Modlin. W przerwie miedzy rundami doszło również do dwóch fuzji. BKS Betoniara połączyła się z WKS Wczorajszymi, a Tennis Team z HOLI Gym&Fitness. Obie ekipy – BKS Wczorajsi oraz HOLI Tennis Team wygrały w niedzielę swoje spotkania.  Wczorajsi zrewanżowali się Benckiserowi za porażkę w finale NLF CUP, a także po bardzo trudnym spotkaniu, po przepięknej bramce Kuby Łachmańskiego, pokonali 1:0 Drukpol.  HOLI Tennis nie dał natomiast szans Delcie i Prestidigitatorom i pewnie zainkasował komplet punktów. Z dobrej strony już w pierwszym tygodniu pokazały się ekipy SF Kępa Team i Uomo Tigre. Oba zespoły z pewnością napsują krwi faworytom i będą walczyć o awans do grupy mistrzowskiej. Kilka znakomitych akcji przeprowadzili również piłkarze EcoWipes, którzy rywalizowali z Lotniskiem Modlin i Deltą. Tym razem nie udało im się zdobyć punktów, mimo tego, że aż ośmiokrotnie trafiali do bramki przeciwnika.

Wspomniane wcześniej Lotnisko Modlin, dość niespodziewanie zostało pierwszym liderem tabeli EcoWipes Nowodworskiej Ligi Futbolu. Grę zespołu z Modlina napędzali Kamil Kaleja i Tomasz Borzym, którzy zdobyli w niedzielę po sześć goli. Lotnisko będzie walczyć w tym sezonie o najwyższe cele – tego możemy być pewni. Jedno zwycięstwo odniósł również zespół Delty. W ostatnim niedzielnym spotkaniu przeciwko EcoWipes niesamowite zawody rozegrał duet Dyzio-Budek. Przy czterech bramkach Budka, cztery asysty zaliczył… Dyzio. Trzy trafienia dołożył w tym meczu Krzysztof Szczurowski i Delta mogła cieszyć się z pierwszego kompletu punktów w tym sezonie.

Faworyci nie zawiedli

Pięć zespołów zakończyło pierwszy ligowy tydzień z kompletem punktów. Nie zawiedli mistrzowie i wicemistrzowie poprzedniej rundy –  Gorąco Polecam i Dream Team, które wygrały swoje spotkania. Oba zespoły rywalizowały z KS Górką. Rafał Soja i spółka mieli niezwykle ciężki terminarz, a mimo tego potrafili przeciwstawić się zespołowi Jacka Nowakowskiego. Gorąco Polecam przez cały mecz prowadzili tylko 1:0, a Górka kilkukrotnie była bliska pokonania Michała Chapuły. Dopiero w ostatniej minucie spotkania wynik na 2:0 ustalił Jacek Nowakowski JR. Imponująco sezon rozpoczęli natomiast zawodnicy Dream Teamu, którzy w dwóch meczach zdołali zdobyć aż 11 goli, tracąc jedynie dwa.

Początek ligi pokazuje, że walka o grupę mistrzowską będzie niezwykle zacięta, bowiem większość zespołów jest na podobnym, bardzo wysokim poziomie. Na tę chwilę liderem tabeli jest Lotnisko Modlin, na drugim miejscu plasuje się HOLI Tennis Team, a trzecią pozycję zajmuje Dream Team. W klasyfikacji strzelców na czele trzech zawodników z sześcioma golami na koncie: Kamil Kaleja, Tomasz Borzym oraz Michał Gajewski. Następne spotkania już 7 października.

Wyniki pierwszej niedzieli EcoWipes NLF:

METCONCEPT – Goliat Leoncin 0:5

BKS Wczorajsi – Drukpol 1:0

RB – Goliat Leoncin 5:3

METCONCEPT – Drukpol 2:17

BKS Wczorajsi – RB 4:1

KS Górka – Gorąco Polecam 0:2

RB – SF Kępa Team 2:1

Dream Team – KS Górka 7:1

Gorąco Polecam – Uomo Tigre 2:1

Dream Team – SF Kępa Team 4:1

Uomo Tigre – Delta 5:2

Prestidigitatorzy – Lotnisko Modlin 2:5

Delta – HOLI Tennis Team 0:7

Lotnisko Modlin – EcoWipes 13:2

Prestidigitatorzy – HOLI Tennis Team 2:8

Delta – EcoWipes 10:6

M.Z./J.C.

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *