NOWY DWÓR MAZ. Harcerze pamiętali o poległych

2019-09-04 11:52:13

1 września, punktualnie o godz. 19:00 przy pomniku Obrońców Modlina w Twierdzy Modlin, odbyła się uroczystość z udziałem nowodworskich harcerzy

W niedzielę, w Twierdzy Modlin, odbyła się uroczystość z udziałem nowodworskich harcerzy. Wydarzenie skromne, jednak inicjatywa jakże podniosła i godna.

W 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej druhny i druhowie z Hufca Nowy Dwór Mazowiecki rozpalili Ogień Pamięci przed Pomnikiem Obrońców Modlina. Płomień będzie mieszkańcom towarzyszył nieprzerwanie do 29 września, tj. do dnia kapitulacji Modlina. Aby nie zgasł, zadbają o to nowodworscy druhowie.

Jak wspominali druhowie, płomień został przywieziony tego dnia, 1 września z porannych uroczystości na Westerplatte w Gdańsku.

Młodzi harcerze zapalili znicz pod pomnikiem, po czym z towarzyszącymi mieszkańcami udali się na Cmentarz Garnizonowy, gdzie również zapalili znicze na kwaterach żołnierzy z września 1939 r. W wydarzeniu brali udział również przedstawiciele 59. Drużyny Harcerskiej “Echo” z Leoncina.

Druhowie mają nadzieję, że to wydarzenie zapoczątkuje tradycję rozpalania Ognia Pamięci pod Pomnikiem Obrońców Modlina i gaszenia go po 29 dniach – tylu, ile trwała obrona Modlina.

Ewa Gruszka, fot. Olga Sawicka

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *