NOWY DWÓR MAZ. Głosujmy za własnym bezpieczeństwem

2020-11-03 1:44:30
Od kilku dni trwa głosowanie na projekty złożone w tym roku do Budżetu Obywatelskiego Mazowsza. Wśród ponad 200 projektów, znajduje się pomysł Anny Małeckiej – radnej powiatu nowodworskiego
Projekt dotyczy poprawy bezpieczeństwa pieszych i kierowców w ciągu drogi wojewódzkiej nr 630 i zakłada budowę doświetlenia czterech przejść dla pieszych. Są to już istniejące przejścia przez ul. Wojska Polskiego w rejonie ul. Długiej, na wysokości ul. Wyszyńskiego, przy Osiedlu Dębinka oraz na wysokości ul. Pileckiego. Projekt został oszacowany na kwotę 120 000 zł, a pieniądze mogą być w całości pozyskane z Budżetu Obywatelskiego Mazowsza.

Prawo do udziału w głosowaniu ma każdy mieszkaniec województwa mazowieckiego. Mogą głosować również osoby małoletnie poprzez swoich przedstawicieli ustawowych. Każdy uprawniony mieszkaniec ma tylko jeden głos i może zagłosować na dowolne dwa projekty, nie koniecznie pochodzące z podregionu, w którym aktualnie zamieszkuje.

W praktyce wygląda to tak, że należy wejść na stronę internetową www.bom.mazovia.pl zapoznać się z zasadami głosowania i postępować według procedury podanej w każdym kolejnym kroku. Projekt Anny Małeckiej znajduję się w puli projektów podregionalnych i opatrzony numerem 223. W celu weryfikacji każdy głosujący musi podać swoje imię, nazwisko oraz miejscowość i powiat zamieszkania. Należy też podać nr swojego telefonu komórkowego, na który natychmiast przychodzi specjalny kod. Aby głosowanie było ważne należy kod przepisać na stronę w miejsce do tego przeznaczone i zatwierdzić swój wybór. Na głosowanie trzeba poświęcić tylko chwilę, a z efektów można będzie się cieszyć długi czas, dlatego warto powiadomić swoich bliskich, znajomych, przyjaciół i wziąć udział w głosowaniu. Czasu pozostało już niewiele, bo głosowanie kończy się 16 listopada br.

Zachęcamy, aby wykazać się obywatelską postawą i wesprzeć swoim głosem lokalną inicjatywę, tym bardziej, że jest to jedyny projekt pochodzący z naszego powiatu.

M. Mianowicz

 

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *