Facebook

NOWY DWÓR MAZ. Doczekali się remontu budynku przy ul. Legionów

2020-05-20 12:10:19

Straszący widokiem i będący w opłakanym stanie technicznym budynek mieszkalny przy ul. Legionów 18 w Nowym Dworze Maz. doczeka się remontu

Nowy Dwór Maz.- miasto pamiętające i wojska szwedzkie idące na Warszawę i pobyt Cara Mikołaja I na inspekcji podczas budowy naszej Twierdzy Modlin. Nie oszczędziły naszych terenów również wydarzenia historyczne związane z wybuchem II Wojny Światowej w 1939 roku. Budynki powstałe w połowie lat 30 – tych przed wybuchem wojny, niektóre już nie istnieją, ale mamy w naszym mieście takie, które nadal stoją. Pobudowane z cegły, często obecnie w opłakanym stanie, wymagające gruntownych remontów, ponieważ nadal mieszkają w nich ludzie. Są to budynki bez łazienek, często bez bieżącej wody w mieszkaniu. Po gruntownym sprawdzenia, gdzie i co można naprawić miasto powoli zaczyna prace.

Niestety, utrudnione jest to też przez wiekowość danych budynków, ponieważ należą do zachowanych w mieście zabytków i każda decyzja w ich sprawie musi być zatwierdzona przez konserwatora zabytków.

Budynek przy ulicy Legionów 18 w centrum miasta, straszący od pewnego czasu swoim obliczem zarówno mieszkańców, jak i przejezdnych (znajduje się obecnie przy drodze wojewódzkiej po przebudowie ulicy Modlińskiej), doczekał się na swoją kolej i obecnie mają zacząć się prace remontowe tego budynku w ramach zadania pod nazwą „Odbudowa tkanki mieszkaniowej miasta Nowy Dwór Mazowiecki jako element szerszego działania rewitalizacyjnego”. Prace te realizowane będą przez firmę P.P.H.U. „Anetka”.

W zakres remontu wchodzi: ocieplenie budynku warstwą styropianu i pomalowanie ścian niestety w kolorach szarości, bo na takie zgodę wyraził konserwator (mieszkańcy woleliby żeby budynek był pomalowany w cieplejszym kolorze, jak wiele innych budynków mieszkalnych). Przeprowadzone zostaną również prace remontowe na klatce schodowej oraz na dachu. Prace mają potrwać do 5 października 2020 roku.

Mieszkańcy budynku bardzo ucieszyli się na tę wiadomość, ponieważ oprócz widocznych popękanych ścian budynku na zewnątrz, w środku panuje wilgoć, a zimą jest chłodno w mieszkaniach. Mają nadzieję, że po ociepleniu budynku sytuacja ta ulegnie poprawie. Czekamy na relacje mieszkańców po zakończeniu remontu budynku.

Elżbieta Radomska

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *