Facebook

NOWY DWÓR MAZ.: Ciasno w czołówce EcoWipes Nowodworskiej Lidze Futbolu!

2018-10-18 6:18:33
Już tylko jedna drużyna w EcoWipes NLF ma na swoim koncie komplet zwycięstw. Jest nią Gorąco Polecam, które wygrało wszystkie sześć rozegranych spotkań.

W tę niedzielę zespół Jacka Nowakowskiego JR-a pokonał 4:1 Goliata Leoncin oraz 5:1 Prestidigitatorów. Wyniki wskazywałyby na łatwe zwycięstwa Gorąco Polecam. W praktyce zawodnicy mistrza wiosennej edycji NLF musieli zostawić na parkiecie sporo zdrowia. Szczególnie ekipa z Leoncina sprawiła obrońcom tytułu dużo problemów. Po pierwszej połowie to Goliat prowadził 1:0. Doświadczenie i ogranie wzięło jednak górę nad młodzieńczą fantazją w drugiej połowie meczu. Jednym z najlepszych zawodników na boisku, zarówno w pierwszym, jak i w drugim meczu Gorąco Polecam, był Łukasz Nowakowski, który znalazł się w najlepszej „5” tego tygodnia.Z kompletem punktów niedzielę zakończył również wicemistrz wiosennej edycji NLF – Dream Team, który również rywalizował z Goliatem i Prestidigitatorami. W tym przypadku Dream Teamowi bardziej „postawili się” zawodnicy Kuby Nowakowskiego, którzy aż trzykrotnie pokonywali Sebastiana Puszkarskiego. Gdyby Presti nie przespali pierwszej połowy tego meczu, kto wie – być może byliby w stanie sprawić niespodziankę i urwać punkty faworytom. Tym bardziej, że Dream Team grał w tę niedzielę osłabiony brakiem Macieja Siwka – jednego z filarów zespołu. Zastąpił go Daniel Wierzbicki, który w dwóch meczach zdobył aż 6 goli i został nominowany do tytułu MVP trzeciego tygodnia naszych rozgrywek.Dobrą niedzielę mają za sobą również zawodnicy Delty. „Zieloni” zdobyli cztery punkty po zwycięstwie nad METCONCEPTEM i remisie w starciu z KS Górką. Zawodnicy Delty nie byli jednak do końca zadowoleni – czuli szansę na zwycięstwo z drużyną Rafałą Soji i zgarnięcie kompletu punktów, ale w starciu z Górką musieli radzić sobie bez kapitana zespołu, Marcina Dyzio. Warto podkreślić znakomitą dyspozycję bramkarza Delty, Marka Jakuczka, który znalazł się w najlepszej „5” tego tygodnia EcoWipes NLF.

Aż trzy spotkania rozegrali w niedzielę zawodnicy HOLI Tennis Teamu. Z powodu absencji dwóch zespołów: EcoWipes oraz Uomo Tigre, tenisiści mierzyli się z METCONCEPTEM, SF Kępa Team oraz BKS Wczorajszymi. Dwa pierwsze spotkania padły łupem Patryka Drewnowskiego i spółki, chociaż zespół z Nasielska postawił HOLI Tennisowi bardzo trudne warunki. Jedynego gola w tym meczu, przesądzającego o zwycięstwie, zdobył wspomniany wcześniej, Patryk Drewnowski. Pierwsza połowa spotkania z BKS-em nie wskazywała na to, że tenisistom powinie się noga. Po dwunastu minutach bowiem prowadzili 2-0 i wydawało się, że kontrolują przebieg spotkania. Sytuacja diametralnie zmieniła się w drugiej części gry. BKS szybko zdobył gola kontaktowego i coraz częściej zagrażał bramce strzeżonej przez Cezarego Tulina. Znakomitym posunięciem Wczorajszych była zmiana bramkarza – Macieja Michałowskiego zastąpił Bartosz Pierzchała, który bardzo często włączał się do akcji ofensywnych swojego zespołu. To posunięcie oraz rażąca nieskuteczność HOLI Tennis Teamu zadecydowały o zwycięstwie podopiecznych Bartosza Ciszyńśkiego. Bardzo dobre zawody rozegrali Michał Turek oraz Hubert Biernacki. Ostatecznie BKS pokonał tenisistów 4:2. To pierwsza porażka HOLI w tej rundzie EcoWipes NLF. Mimo porażki, to właśnie zespół HOLI pozostaje liderem tabeli. Drugie miejsce z takim samym dorobkiem punktowym zajmuje Gorąco Polecam (rozegrany jeden mecz mniej), na trzeciej pozycji plasuje się Reckitt Benckiser. 15 punktów – tyle co RB mają również zespoły Dream Teamu i BKS Wczorajszych. Ścisk w czołówce niesamowity!

Wyniki trzeciej niedzieli EcoWipes NLF:

Dream Team – Goliat Leoncin 5:0
KS Górka – Drukpol 0:2
Dream Team – Prestidigitatorzy 5:3
Gorąco Polecam – Goliat Leoncin 4:1
KS Górka – Delta 1:1
Prestidigitatorzy – Gorąco Polecam 1:5
Metconcept – Delta 1:10
BKS Wczorajsi – Uomo Tigre 3:0 (walkower)
Metconcept – HOLI Tennis Team 1:6
SF Kępa Team – HOLI Tennis Team 0:1
BKS Wczorajsi – Lotnisko Modlin 7:1
BKS Wczorajsi – HOLI Tennis Team 4:2
SF Kępa Team – Lotnisko Modlin 5:1

M.Z./J.C.

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…