NOWY DWÓR MAZ. Będzie nowy przewoźnik?

2020-04-30 2:42:18
  Firmie transportowej, która obsługuje darmowe połączenia autobusowe w Nowym Dworze Mazowieckim w czerwcu br. kończy się umowa. Miasto rozpisało przetarg i poszukuje nowego wykonawcy
W poprzednim roku, zarówno do naszej redakcji jak i urzędu miasta wpływało wiele skarg dotyczących funkcjonowania komunikacji miejskiej. Pasażerowie zwracali uwagę na liczne opóźnienia w rozkładzie jazdy, samowolne zmiany trasy czy niewłaściwe zachowania kierowców. Sytuacja ustabilizowała się po pewnym czasie i obecny przetarg wynika ze standardowej procedury, która podyktowana jest zakończeniem umowy z PKS Tarnobrzeg Sp. z o.o.  – firmą, która aktualnie obsługuje linie miejskie.

Jak wynika z warunków zamówienia, nowa umowa będzie obowiązywać od 1 lipca 2020 r. do końca 2022 r. Obejmuje świadczenie usług komunikacyjnych na 3 trasach: trasa I o długości 29,40 km – 12 kursów dziennie, trasa II o długości 30,20 km – 12 kursów dziennie, trasa III o długości 38,60 km – 4 kursy dziennie dostosowane do czasu pracy zakładów w dzielnicy przemysłowej (tzn. dowóz i odbiór pracowników ze zmian na godz. 6:00, 14:00, 18:00, 22:00) – dojazd na ul. Graniczną nie później niż 20 min. przed wspomnianą godziną.

Usługi będą świadczone w dni powszednie od poniedziałku do piątku, z wyjątkiem 25 grudnia, 1 stycznia oraz pierwszego dnia Wielkanocy dla tras nr I i II oraz we wszystkie dni z wyjątkiem 25 grudnia, 1 stycznia oraz pierwszego dnia Wielkanocy dla trasy nr III. Usługi na wszystkich liniach będą wykonywane także w dniu 1 listopada. Wykonawca zobowiązany jest zapewnić bezpłatny przejazd dla wszystkich osób, które będą korzystać z miejskich środków komunikacji.

-Mamy już sporo zapytań do opublikowanego przetargu. Na oferty czekamy do 22 maja, wtedy dokonamy otwarcia kopert i oceny przesłanych propozycji. Na tym etapie nie mogę udzielić informacji na jaką kwotę będzie opiewał cały kontrakt. Każdy oferent przed rozstrzygnięciem przetargu musi wnieść wadium w wysokości 83 000 zł. Nie ukrywam, że cena będzie jednym z podstawowych kryteriów oceny oferty. Miasto ma zabezpieczone w budżecie środki na realizację zadania i w takiej kwocie będziemy starali się zmieścić. Podkreślam, że nie chcemy rezygnować z darmowej formy przewozów miejskich, z których chętnie korzystają nasi mieszkańcy – powiedział Maciej Dąbrowski, naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej.

Będziemy informować o rozstrzygnięciu przetargu.

MM

 

 

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…