NOWY DWÓR MAZ. 18-latka włamała się do garażu i ukradła narzędzia

2022-05-30 2:37:22

Nowodworscy kryminalni zatrzymali 18-latkę, podejrzaną o włamanie do garażu i kradzież elektronarzędzi, o wartości około 1550 złotych. Kobieta została rozpoznana przez policjantów na jednej z ulic Nowego Dworu Mazowieckiego. Podczas zatrzymania posiadała przy sobie mefedron. Grozi jej kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W ubiegłym tygodniu, w ręce funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego wpadła mieszkanka Nowego Dworu Mazowieckiego. Kobieta była dobrze znana nowodworskim mundurowym. Policjanci posiadali informację, że ma ona związek z włamaniem do budynku garażowego i kradzieżą elektronarzędzi o wartości 1550 zł. Jak się okazało, kilka dni później 18- latka znów usiłowała dokonać kradzieży z włamaniem do tego samego pomieszczenia.
W czwartkowe popołudnie na ulicy Daszyńskiego nowodworscy kryminalni zauważyli młodą kobietę. Podczas legitymowania okazało się również, że posiada przy sobie środki psychotropowe. Badanie narkotesterem wykazało, że był to mefredron.
Zatrzymana trafiła do policyjnego aresztu. Nowodworscy śledczy przedstawili 18- latce zarzuty, do których popełnienia się przyznała. Zgodnie z kodeksem karnym grozi jej kara do 10 lat pozbawienia wolności.
Postępowanie w tej sprawie jest prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Nowym Dworze Mazowieckim.

asp. sztab. Joanna Wielocha/g.p
KPP Nowy Dwór Maz.

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…