NOWY DWÓR. Kolejne trzy osoby zatrzymane z narkotykami

2022-03-15 2:26:27

W ostatni weekend policjanci nowodworskiego wydziału prewencji zatrzymali trzech mężczyzn z mefedronem, amfetaminą i marihuaną. Zgodnie z Ustawą o Przeciwdziałaniu Narkomanii za posiadanie środków odurzających lub substancji psychotropowych grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Postępowania prowadzone są pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Nowym Dworze Mazowieckim.

W sobotnią noc po godz. 21:00, funkcjonariusze Wydziału Prewencji z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim, na terenie miasta podjęli interwencję wobec dwóch mężczyzn. 35- latek i jego 31- letni kolega na widok policjantów zaczęli nerwowo się zachowywać, ewidentnie chcąc uniknąć spotkania z funkcjonariuszami. Podczas legitymowania mundurowi ujawnili przy nich środki odurzające. 35- latek z Nowego Dworu Mazowieckiego posiadał przy sobie torebkę foliową z zawartością białego proszku, a 31- latek z gminy Czosnów susz roślinny. Mężczyzn przewieziono do nowodworskiej komendy policji, a substancje zabezpieczono. Użyty do badania tester narkotykowy wskazał na amfetaminę i marihuanę. Zatrzymani noc spędzili w policyjnym areszcie.

W niedzielne przedpołudnie policjanci nowodworskiej “patrolówki” na ul. Paderewskiego podjęli interwencję wobec 39- latka. Mężczyzna podczas legitymowania był bardzo pobudzony i zdenerwowany. Okazało się, że powodem takiego zachowania były ukryte w portfelu narkotyki. Policjanci ujawnili przy nowodworzaninie torebkę foliową z zapięciem strunowym, a w niej białe kryształki. Mężczyzna został doprowadzony przez funkcjonariuszy do nowodworskiej komendy. Tam policjanci przeprowadzili narkotesterem badanie zabezpieczonej substancji- okazało się, że jest to mefedron. 39- latek został zatrzymany.

Zgodnie z art. 62 Ustawy o Przeciwdziałaniu Narkomanii za posiadanie środków odurzających lub substancji psychotropowych grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

Postępowania prowadzone są pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Nowym Dworze Mazowieckim.

asp. sztab. Joanna Wielocha/mż
KPP Nowy Dwór Maz.

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *