Facebook

NOWY DWÓR. Groził, że wysadzi pociąg w powietrze

2017-05-11 10:00:05

Nowodworscy policjanci zatrzymali 40-letniego mieszkańca województwa świętokrzyskiego, który ma związek z wywołaniem fałszywego alarmu. Mężczyzna groził, że zdetonuje ładunek wybuchowy w pociągu. Za to przestępstwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.
7 maja przed godz. 1.00 nowodworską policję zaalarmował kierownik pociągu relacji Kraków-Kołobrzeg, że jeden z pasażerów awanturuje się w przedziale i grozi detonacją ładunku wybuchowego. Skład został zatrzymany na stacji w Nowym Dworze. Natychmiast podjęto decyzję o ewakuacji w sumie 520 pasażerów, którzy znaleźli schronienie w pobliskim Ośrodku Sportu i Rekreacji.

Policyjni pirotechnicy przystąpili do skrupulatnego sprawdzenia wagonów pod kątem sprawdzenia, czy w pociągu rzeczywiście znajduje się materiał wybuchowy. Na szczęście nie odnaleziono żadnych materiałów pirotechnicznych. Przed godziną 6.00 pasażerowie powrócili do przedziałów i pociąg ruszył do stacji docelowej.
W związku ze zdarzeniem policjanci zatrzymali 40-letniego mieszkańca województwa świętokrzyskiego, który po przebadaniu przez lekarza trafił do celi. Niestety kontakt z mężczyzną był utrudniony. Nie potrafił wyjaśnić policjantom swojego zachowania. Zatrzymanemu pobrano również krew do badań, w celu ustalenia czy znajdował się pod wpływem alkoholu bądź środków odurzających.

KPP Nowy Dwór Maz.

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *