NOWY DWÓR. Budujemy nowy dom, jeszcze jeden nowy dom…

2021-06-01 3:09:51

Na przestrzeni ostatnich kilku lat Nowy Dwór Mazowiecki wzbogacił się o kilka poważnych inwestycji mieszkaniowych. Przybywa nowych bloków, osiedli, mieszkańców. Miasto coraz bardziej rozbudowuje się zarówno w centrum, jak i na obrzeżach


Niestety, za budynkami mieszkalnymi i użytkowymi nie idzie rozwój innej tak potrzebnej dla mieszkańców infrastruktury. Już teraz w mieście tworzą się duże korki, kierowcy nie mają gdzie parkować swoich aut. Od lat nie powstała żadna nowa szkoła czy przedszkole, nie licząc prywatnych inwestycji. Ubywa terenów zielonych. Na rzecz nowych osiedli wycinane są wieloletnie drzewa. Coraz więcej mieszkańców uważa, że miasto staje się jedynie sypialnią dla Warszawy. Nadal nie są zagospodarowane tereny nadrzeczne. Wyposażenie stacji kolejowej, z której coraz więcej osób dojeżdża do pracy to już cała legenda. Zebraliśmy w jednym miejscu informacje o tym, co aktualnie buduje się w granicach miasta i jakie są plany na kolejne inwestycje.

Osiedle „Jarzębinowa” to kompleks 8 budynków wielokondygnacyjnych usytuowanych przy ul. Jarzębionowej na tyłach stacji BP. Większość z nich jest już zamieszkała. W trakcie finalizacji są trzy budynki. Łączna liczba mieszkań na całym osiedlu to 446 lokali. Inwestorem jest firma Europartner II, która już zrealizował swoje inwestycje w mieście np. przy ul. Cichej (2015) i Jasnej (2016).

Osiedle Jarzębinowa już na ukończeniu

Dębowy Park HIJK – to osiedle położone w kwadracie ulic: Wojska Polskiego, Dębowa, Cicha i Dobra. Jest to kontynuacja większej inwestycji, która od kilku lat jest już zamieszkała. W ostatniej fazie budowy znajdują się budynki o łącznej liczbie 143 mieszkań. Bloki mają od 5 do 6 pięter i lokale od 25 do 70 m². Oddanie do użytku nastąpi jeszcze w tym roku. Inwestorem jest BDC Dewelopment, wykonawca takich osiedli jak: Dębowy Park I i II, Dębowy Park Kameralne, Rezydencja Sobieskiego, Willa Legionów czy Stylowa Kamienica przy ul. Przejazd.
Najbardziej spektakularna budowa BDC Dewelopment rozpocznie się niebawem przy ul. Warszawskiej, pomiędzy CH Hit a Targowiskiem Miejskim. Już w tej chwili trwa wycinka drzew na terenie przeznaczonym pod budowę. W dawnym tzw. Parku Zachodnim powstanie osiedle Warszawska Sky z pierwszym nowodworskim „drapaczem chmur”. Osiedle będzie składać się z 4 budynków od 6 do 12 kondygnacji. W pierwszym etapie budowy zostanie oddany blok z 275 mieszkaniami o powierzchni od 26 do 78 m². Termin oddania pierwszego etapu to 2022 rok. Docelowo, po zakończeniu wszystkich etapów budowy, osiedle będzie się składać z 1200 mieszkań plus lokali użytkowych.
Firma AS-Bud, która do tej pory zrealizowała m.in. Osiedle Versal czy Apartamenty Hetmańska realizuje w tej chwili inwestycję o nazwie Apartamenty Warszawska 24. Budowa podzielona jest na dwa etapy. W pierwszym od strony ul. Zachodniej powstaje budynek z 53 mieszkaniami o powierzchni od 28 do 87 m². Planowane zakończenie to wrzesień 2022. W drugim etapie powstanie budynek od strony ul. Warszawskiej z 45 mieszkaniami i 13 lokalami użytkowymi o powierzchni od 19 do 59 m². Ukończenie zaplanowane jest na marzec 2023 r.
Firma ma też w planach budowę apartamentowca przy ul. Sukiennej 26, obok siedziby Koła Polskiego Związku Wędkarskiego nad Narwią.

Wykarczowany teren pod Warszawska Sky

I etap budowy Apartamentów Warszawska 24

Po drugiej stronie miasta, w okolicy Osiedla Młodych jest bardzo zaawansowana budowa Osiedla 17 Dzielnica. Za budowę odpowiedzialna jest firma RSJ House z Legionowa. Osiedle to kompleks kilku budynków do wysokości 8 pięter, gdzie łącznie będzie 106 lokali. Osiedle będzie ogrodzone, z miejscami parkingowymi w podziemiach oraz ogródkami dla właścicieli lokali na parterze. Zakończenie inwestycji ma nastąpić jeszcze w tym roku.

Pierwsze prace w postaci wycinki drzew odbyły się też przy ul. Paderewskiego na tyłach drewnianej willi tuż koło przychodni zdrowia. Na placu za willą ma powstać Osiedle Muzyczne z dwoma budynkami mieszkalnymi i jednym usługowym. Sonata – największy o powierzchni 1256 m² w podstawie, mniejszy Sonatina o 143m² w podstawie oraz Etiuda z lokalami usługowymi. Za inwestycje odpowiada firma OK. Investment z Warszawy.

Wycinka drzew pod Osiedle Muzyczne przy ul. Paderewskiego

Pojawią się także tzw. szeregowce. Firma MDG Invest będzie budować osiedle o ciekawej nazwie Nowiak City przy ul. Skłodowskiej 8. W tym miejscu powstanie kompleks 20 segmentów o powierzchni do 99m². Każdy z segmentów będzie wyposażony we własny ogródek oraz miejsce parkingowe. Zakończenie inwestycji to II kwartał 2023 roku.

Jak widać, na rynku nieruchomości w Nowym Dworze Mazowieckim dzieje się sporo i dziać się będzie. W czasie pandemii wiele branż i firm ucierpiało finansowo czy to przez wymuszone zamknięcia, czy mniejsze zainteresowanie klientów. Rynku nieruchomości ten kryzys najwyraźniej nie dotknął.

M. Mianowicz

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *