Facebook

Nowość na peronach w Nowym Dworze!

2016-04-12 6:43:46

Od kilku dni mieszkańcy Nowego Dworu Mazowieckiego mogą zobaczyć na peronach w Nowym Dworze Mazowieckim dwa nowe słupy. Zawisną na nich tablice informacyjne, dzięki którym mieszkańcy będą mogli zobaczyć dokąd i o której godzinie odjedzie pociąg.

Udogodnienie, które proponuje mieszkańcom Nowego Dworu Mazowieckiego PLK spotkało się z dużą aprobatą nowodworskiej społeczności.

Jak informuje Łukasz Kwasiborski z wydziału prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A uruchomienie Dynamicznej Informacji Pasażerskiej (DIP) zaplanowane jest w drugim półroczu 2016 roku.

Jak będzie działał system?

System informacji pasażerskiej będzie składał się z trzech podsystemów:

* Systemu informacji wizualnej, dzięki temu systemowi pasażerowie będą informowani o najbliższych odjeżdżających pociągach,

* System rozgłaszania przewodowego – system nagłośnienia, przez który zapowiadane będą odjazdy

* Sieć czasu – samodzielne zegary na peronach i przejściach podziemnych

Oprócz tego, że tablice znajdować się będą na nowodworskich peronach, pojawią się one również w przejściu podziemnym.

– Na stacjach objętych zabudową informacji wizualnej przewiduje się zastosowanie tablic prezentujących następujące informacje: tablica zbiorcza przy wejściu na stację (w pobliżu wejścia do przejścia podziemnego, na kładkę) i na peronach, tablica peronowa przy wejściu na peron (umieszczana w przejściu podziemnym, na kładce), tablica peronowa dwustronna przy krawędzi peronu (umieszczana na peronie symetrycznie
przy obu jego krawędziach – po 2 przy peronach do 300 m długości lub po 3 przy dłuższych peronach – mówi w rozmowie z naszą redakcją Łukasz Kwasiborski z PLK.

Dynamiczna Informacja Pasażerska będzie na pewno bardzo dużym udogodnieniem dla mieszkańców Nowego Dworu.

Dzięki tablicom pasażerowie będą mieli możliwość sprawdzenia: o której, dokąd, z jakiego peronu i toru odjedzie pociąg. Podróżni będą informowani również o możliwych opóźnieniach pociągów.

– Przez głośnik czasami trudno zrozumieć zapowiedź, o której przyjedzie pociąg, dźwięk jest zniekształcony. Teraz, miejmy nadzieję, będzie łatwiejszy przekaz – uważa pani Ilona, mieszkanka Nowego Dworu.

Część mieszkańców ma jednak obawy, jak długo powiszą tablice i czy nie zastaną wkrótce uszkodzone. Czy to oznacza, że z szacunkiem do własności wspólnej jest u nas źle?

Adam Balcerzak

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…