Facebook

Nowodworzanka odstawiła rywalki

2017-06-15 2:05:47

Zawodniczka sekcji kajakowej NOSiR – Dorota Borowska – udanie rozpoczęła sezon, wygrywając w zawodach konsultacyjnych seniorów w Wałczu w swoich koronnych konkurencjach C1 500 m i C1 200 m. Wszystkie swoje rywalki zostawiła daleko z tyłu.

Kolejnym sprawdzianem kwalifikacyjnym do kadry narodowej był II Puchar Polski w Poznaniu, w którym Dorota okazała się bezkonkurencyjna, wygrywając w olimpijskiej konkurencji C1 200 m. Tym samym zapewniła sobie starty w Pucharach Świata, Mistrzostwach Europy i Mistrzostwach Świata grupy U-23 i seniorek.

Międzynarodowe starty Dorota w tym sezonie rozpoczęła Pucharem Świata w Belgradzie w dniach 1-4 czerwca, w którym wystartowały wszystkie najlepsze zawodniczki świata. Formuła zawodów Pucharu Świata pozwala na starty dwóch zawodniczek z danego kraju, co nie jest możliwe na takich zawodach jak mistrzostwa świata czy Europy.

Na dystansie C1 200 m odbyło się 5 wyścigów kwalifikacyjnych po 9 zawodniczek w każdym, co daje 45 zawodniczek z całego świata, które rywalizowały o występ w finale A. Do Belgradu przyjechały najbardziej utytułowane Kanadyjki, Białorusinki, Węgierki, które były lub są mistrzyniami świata.

Po zaciętych eliminacjach i wygranym półfinale Dorota dostała się do głównego wyścigu w finale A, w którym wystartowało już tylko 9 zawodniczek.

Do wyścigu finałowego nowodworska kanadyjkarka stanęła zdeterminowana do walki z najlepszymi. Po pięknym sprinterskim wyścigu Dorota dopłynęła na metę na 6. pozycji, tracąc do medalu tylko pół sekundy. Był to świetny wyścig Borowskiej, która jest już w stanie walczyć z najlepszymi na świecie o medale.

Podobny scenariusz miał miejsce w wyścigu finałowym C1 500 m, w którym Dorota zajęła 7.pozycję. W tym wyścigu była bardzo zaciekła walka i zawodniczki od 4. do 8. miejsca wpłynęły na metę z różnicami setnych sekundy.

Podopieczna Mariusza Szałkowskiego swoimi wynikami udowodniła, że jest już w czołówce światowej skutecznie goniąc starsze rywalki.

W najbliższym czasie, bo pod koniec czerwca, nowodworska kanadyjkarka wystartuje w Mistrzostwach Europy U-23 w Belgradzie. Kolejne starty to Mistrzostwa Europy Seniorów 13-16 Lipiec w Plovdiv w Bułgarii, Mistrzostwa Świata U-23 w dniach 27-30 Lipiec w Rumuńskim Bascow i Mistrzostwa Świata Seniorów w Czeskich Racicach.

Trener sekcji kajkowej NOSiR Trener kadry narodowej Mariusz Szałkowski

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…