Nowodworzanin Mistrzem Polski w Kolarstwie Szosowym!

2022-06-27 11:15:30

W minionym tygodniu (22-26 czerwca) na terenie powiatu nowodworskiego odbyły się Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym. Rywalizowano w kilku kategoriach wiekowych, zarówno wśród panów jak i pań, ale to niedzielna rywalizacja przyniosła nowodworzanom najwięcej radości

Dublet Orlików HRE

Zespół HRE Mazowsze Serce Polski zdobył pierwsze medale już w pierwszym dniu zmagań. W środę, 22 czerwca w indywidualnej jeździe na czas w kategorii Orlików zespół zgarnął dublet na podium. Mistrzem Polski został Kacper Gieryk, a wicemistrzem został jego klubowy kolega Mateusz Gajdukiewicz.
Dzień później, w czasówce Juniorów najlepszy okazał się ponownie zawodnik HRE Marek Kapela, zdobywając trzeci medal dla zespołu.

Kraksa tuż przed metą

W piątek, 23 czerwca zawody przeniosły się na drogi Nowego Dworu Mazowieckiego i Pomiechówka. Tutaj zespół Dariusza Banaszka również mógł stanąć na podium. Jednak na ostatnim zakręcie przed metą upadł Michał Pomorski, który próbował atakować po wewnętrznej z 4. miejsca, co przekreśliło jego szanse w walce o medale.

Norbert Banaszek Mistrzem Polski

Po dwóch dniach zmagań na terenach wokół Leoncina, rywalizacja przeniosła się do Nowego Dworu i Pomiechówka, gdzie ulokowane było miasteczko, z którego startowały kolejne grupy. Zwieńczeniem rywalizacji była walka elity mężczyzn o tytuł Mistrza Polski w niedzielne popołudnie. Panowie rywalizowali na dystansie 225 kilometrów.
Niedługo po starcie z peletonu oderwało się trzech kolarzy w tym Norbert Banaszek. Jak się później okazało, peletonowi oraz grupie pościgowej nie udało się dojść zawodnika HRE Mazowsze Serce Polski Cycling Team. O laur zwycięzcy do ostatniego zakrętu z nowodworzaninem rywalizował Szymon Rekita. Na 400 metrów przed metą nowodworzanin docisnął po raz ostatni i trzymając się za głowę jako pierwszy przeciął linię mety wywołując wybuch radości wśród zgromadzonych kibiców.
W pierwszej dziesiątce znalazło się jeszcze dwóch zawodników HRE Mazowsze Serce Polski. Na 4. pozycji wyścig zakończył Tobiasz Pawlak, a 8. lokatę zajął Tomasz Budziński.

Wojciech Lewandowski

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *