Nowodworscy policjanci zadbają o bezpieczeństwo dzieci

2017-08-31 12:29:57

Rozpoczęcie nowego roku szkolnego tuż tuż, więc nasze służby nie próżnują. Już po raz kolejny policjanci z nowodworskiej komendy wezmą udział w programie prewencyjnym „Bezpieczna droga do szkoły”.

Policjanci wraz z funkcjonariuszami Straży Miejskiej w sposób szczególny zadbają o bezpieczeństwo najmłodszych w pobliżu szkół, pomagając dzieciom przechodzić przez jezdnię na przejściu dla pieszych i ucząc prawidłowego zachowania na drodze.

Poza tym, w czasie, gdy dzieci będą na zajęciach lekcyjnych, mundurowi będą kontrolować prędkość kierowców w rejonie szkół. Funkcjonariusze skontrolują również transport przewożący dzieci i młodzież do szkół.

Pamiętajmy jednak, że bezpieczeństwo dzieci zależy również od rodziców i opiekunów. Dlatego warto wyposażyć swoje poeciechy w odpowiednie odblaski. Dowożąc dziecko do szkoły należy pamiętać również o tym, aby zatrzymać się w miejscu dozwolonym tak, aby nie ograniczyć widoczności dla innych kierujących i pieszych przechodzących przez jezdnię.

Polcija apeluje do rodziców i opiekunów, aby poprzez systematyczne rozmowy, a przede wszystkim poprzez dawanie dobrego przykładu swoim zachowaniem, odpowiednio przygotowali dziecko do samodzielności. Pamiętajmy, że dla naszych pociech jesteśmy największym autorytetem i od nas dziecko najwięcej się uczy. Złe nawyki wyniesione z domów rodzinnych, w wielu przypadkach powodują wzrost zagrożenia i niestety kończą się tragicznie.

Apelujemy też do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze – szczególnie w rejonie szkół, przedszkoli i miejsc, gdzie grupują się dzieci. Te miejsca policjanci w pierwszych dniach roku szkolnego obejmą szczególnym nadzorem.

TH/KPP w NDM

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…