NOWODWORSKI. Ponad pięć milionów złotych na rozbudowę boisk

2023-05-18 2:24:35

W pierwszej transzy programu wsparcia inwestycji sportowych realizowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, dwie szkoły podstawowe z powiatu nowodworskiego otrzymało dotację do budowy zadaszonych boisk

Celem Programu Olimpia jest poprawa dostępu do nowoczesnej przyszkolnej infrastruktury sportowej. Ma on za zadanie realizację cywilizacyjnej konieczności poprawy dostępu do infrastruktury sportowej, w szczególności dzieciom. Jednocześnie umożliwi to sportowy rozwój młodzieży oraz aktywność fizyczną osób z pozostałych grup społecznych. Dotacja na dofinansowanie realizacji zadania związanego z budową obiektu sportowego w ramach Programu może wynieść nie więcej niż 70 proc. wydatków związanych z realizacją zadania

Zadaszone boiska powstaną w Nowym Dworze i Nasielsku

W Nowym Dworze Mazowieckim powstanie tak bardzo potrzebna inwestycja przy Szkole Podstawowej nr 5 im. J. Kusocińskiego. Miasto, które złożyło wniosek o dofinansowanie, decyzją ministerialnych urzędników otrzymało kwotę 2 650 000 zł. Pieniądze posłużą na budowę nowego boiska wielofunkcyjnego ze stałym zadaszeniem o stałej konstrukcji.

W Nasielsku 2 670 000 zł urzędnicy pozyskali na rozbudowę o identycznym charakterze przy Szkole Podstawowej nr 2 im. S. Starzyńskiego.

W obu przypadkach pieniądze trafią do beneficjentów jeszcze w tym roku. Pozostałą część środków na realizację zagania gminy muszą zapewnić we własnym zakresie.

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *