NOWODWORSKI. Można zaszczepić się w domu

2021-07-19 7:26:19

Narodowy Program Szczepień przeciw Covid-19, który jest realizowany od kilku miesięcy w całej Polsce, co jakiś czas ewoluuje i przybiera coraz to nowe formy, bardziej dogodne dla chcących przyjąć szczepionkę. Teraz można zaszczepić się we własnym domu


Z raportu udostępnionego przez Ministerstwo Zdrowia wynika, że w powiecie nowodworskim na dzień 10.07 br wykonano 89 410 szczepionek, w tym 39 806 osób zostało zaszczepionych pełną dawką. Na terenie naszego powiatu największy odsetek osób wyszczepionych jest w gminie nowodworskiej. Tutaj w pełni zaszczepionych jest prawie połowa mieszkańców, czyli 46,4% populacji. Na drugim miejscu znalazła się gmina Pomiechówek, gdzie w pełni zaszczepiło się 44,5% mieszkańców, potem Czosnów – 41.2%, następnie Zakroczym 39,8,% Leoncin 38,5% i Nasielsk, gdzie w pełni zaszczepiło się 37,8% mieszkańców gminy. Jak podaje raport najwięcej osób chętnych przyjmować szczepionki znajduje się w grupie wiekowej 40 – 59 lat, co równie dobrze może wynikać z przyczyn demograficznych. W gminie nowodworskiej dużą liczbę szczepień przyjęła grupa 70 +.

Jak informuje na swojej stronie nowodworskie Starostwo Powiatowe, odpowiedzialne za organizację i monitorowanie programu szczepień, w chwili obecnej działa na terenie powiatu 14 punktów szczepień. Czas oczekiwania jest krótki i w każdym punkcie można wybrać preparat od dowolnego producenta.
Nowością, która została wprowadzona w systemie, jest możliwość przyjęcia szczepionki we własnym domu. – Na domowe szczepienia przyjmujemy zapisy praktycznie od każdej chętnej osoby. Jednak chciałabym podkreślić, że szczepienia domowe są dedykowane głównie dla tych, którzy z jakichś powodów nie są w stanie samodzielnie dotrzeć do punktu szczepień. Mam tu na myśli osoby leżące, starsze, wykluczone komunikacyjnie, ale również np. mamy małych dzieci, którym czasem trudno jest opuścić miejsce zamieszkania. Nasz zespół szczepienny po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym dociera do domu takiej osoby i dokonuje zaszczepienia – wyjaśnia Monika Knobloch z Nowodworskiego Centrum Medycznego.
Wszystko odbywa się w ramach finansowania z Narodowego Funduszu Zdrowia i zainteresowani nie ponoszą żadnych kosztów związanych z dojazdem zespołu do ich domu.

Aby zamówić mobilne szczepienie, należy zadzwonić pod numer telefonu: 22 – 775 47 40 lub 22- 765 83 79 w godz. 8 – 16.

Jak we wszystkim, tu również warto zachować rozsądek i mieć poszanowanie dla pracy medyków. Dlatego apelujemy o nie nadużywanie możliwości domowego szczepienia. Niech to się odbywa jedynie w uzasadnionych przypadkach.

M. M. / Fot. FB Jacek Kowalski – Burmistrz Nowego Dworu Mazowieckiego

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…