Facebook

Nowodworska policja: Pamiętaj o sąsiadach i bezdomnych

2017-12-05 10:30:57

Gwałtowny spadek temperatury i związane z tym wychłodzenie mieszkań i domów to sytuacje, które mogą zagrozić życiu i zdrowiu ludzi. Nowodworscy policjanci zwracają się z apelem o zwracanie uwagi na osoby starsze, bezdomne oraz potrzebujące pomocy.

Każdego roku, w naszym kraju odnotowywane są przypadki śmierci osób samotnych i bezdomnych. Ich przyczyną jest najczęściej wyziębienie organizmu związane z niskimi temperaturami.

W tak trudnych warunkach osoby chore, samotne czy będące pod wpływem alkoholu, a przebywające poza ogrzewanym lokum, narażone są na zamarznięcie.
Dlatego nowodworska polija zwraca się z prośbą o informacje o osobach bezdomnych, a także samotnych, które wymagają pomocy.

„Nasze służby patrolowe sprawdzają każdy z otrzymanych sygnałów. Policja współpracuje z przedstawicielami pomocy społecznej, noclegowniami oraz ośrodkami działającymi na rzecz pomocy bezdomnym. Jednym z takich ośrodków na terenie powiatu nowodworskiego jest schronisko ANTIDOTUM w Janowie gm. Pomiechówek, tel. 531-112-114” – czytamy na stronie nowodworskiej komendy.

Czasami wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie. Wszystkie zgłoszenia można kierować pod alarmowe numery Policji 997 oraz 112.

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *