Facebook

Nowodworska policja: Pamiętaj o sąsiadach i bezdomnych

2017-12-05 10:30:57

Gwałtowny spadek temperatury i związane z tym wychłodzenie mieszkań i domów to sytuacje, które mogą zagrozić życiu i zdrowiu ludzi. Nowodworscy policjanci zwracają się z apelem o zwracanie uwagi na osoby starsze, bezdomne oraz potrzebujące pomocy.

Każdego roku, w naszym kraju odnotowywane są przypadki śmierci osób samotnych i bezdomnych. Ich przyczyną jest najczęściej wyziębienie organizmu związane z niskimi temperaturami.

W tak trudnych warunkach osoby chore, samotne czy będące pod wpływem alkoholu, a przebywające poza ogrzewanym lokum, narażone są na zamarznięcie.
Dlatego nowodworska polija zwraca się z prośbą o informacje o osobach bezdomnych, a także samotnych, które wymagają pomocy.

„Nasze służby patrolowe sprawdzają każdy z otrzymanych sygnałów. Policja współpracuje z przedstawicielami pomocy społecznej, noclegowniami oraz ośrodkami działającymi na rzecz pomocy bezdomnym. Jednym z takich ośrodków na terenie powiatu nowodworskiego jest schronisko ANTIDOTUM w Janowie gm. Pomiechówek, tel. 531-112-114” – czytamy na stronie nowodworskiej komendy.

Czasami wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie. Wszystkie zgłoszenia można kierować pod alarmowe numery Policji 997 oraz 112.

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *