Facebook
Nowe wozy dla strażaków

2016-05-28 9:04:19

To oni najczęściej są pierwsi na miejscach wypadków drogowych. Ratują ludzi i dobytek z pożarów lub powodzi. Wszystko to robią z pasji, bo bycie strażakiem ochotnikiem to nie etatowa praca, choć jest się na dyżurze cały czas. Aby im tę pracę ułatwić, samorząd województwa wspomoże finansowo 139 jednostek, w tym kilka z naszego powiatu.

Strażacy ochotnicy w wielu gminach dysponują starym i wysłużonym sprzętem, choć to właśnie oni jako pierwsi docierają z pomocą na miejsce wypadku drogowego, pożaru czy klęski żywiołowej. Teraz dzięki dotacjom będą mogli kupić samochody oraz sprzęt ratowniczo-gaśniczy. W sumie na ten cel samorząd województwa przeznaczył 5 mln zł, z czego 2 mln trafią do OSP w 2017 r., a 3 mln zł jeszcze w tym roku.
W gronie jednostek, które dostaną wsparcie finansowe, znalazły się:
– Kazuń Polski (gm. Czosnów) – 100 tys. zł na zakup średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego ze sprzętem ratowniczo-gaśniczym zamontowanym na stałe,
– Nowy Dwór Maz. – 100 tys. zł na zakup średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego ze sprzętem ratowniczo-gaśniczym zamontowanym na stałe,
– Wojszczyce (gm. Zakroczym) – 16 270 zł na sfinansowanie zestawu ratownictwa technicznego oraz zestawu ratownictwa medycznego.
W 2017 r. wsparcie w wysokości 100 tys. zł otrzyma także jednostka OSP z Wilkowa Polskiego (gm. Leoncin) na zakup ciężkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego ze sprzętem ratowniczo-gaśniczym zamontowanym na stałe.

AC

Podobne artykuły

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *