Facebook

Wielkie zmiany w ruchu drogowym w Nowym Dworze

2015-09-15 3:21:15

We wtorek (15.08) w urzędzie marszałkowskim członkowie zarządu województwa oraz burmistrz Nowego Dworu i skarbnik miasta podpisali umowę na unijne dofinansowanie nowych rozwiązań drogowych. Całość będzie kosztować ponad 25,8 mln zł. Dotacja to aż 21,96 mln zł.  w Nowym Dworze

Zmian będzie dużo. Właśnie trwa przebudowa odcinka ul. Warszawskiej (droga wojewódzka nr 631) od ul. Mazowieckiej do drogi krajowej nr 85 (ul. Generała Wiktora Thommee). Zamiana skrzyżowań na ronda udrożni tę trasę, co jest o tyle ważne, że tędy biegnie ruch w kierunku lotniska Warszawa/Modlin. Poza tym w okolicy jest targowisko miejskie.

Przebudowa ul. Warszawskiej to nie koniec inwestycji. Trwa również przebudowa ul. Modlińskiej, która z drugiej strony rozbudowana będzie aż do ul. Paderewskiego. Stanie się więc swego rodzaju obwodnicą wyprowadzającą ruch z centrum miasta. Z pewnością ucieszy to mieszkańców, ale też nowodworskich kierowców oraz turystów i inne osoby, które przejeżdżają przez miasto. Nowy Dwór Mazowiecki znajduje się bowiem na styku dróg krajowych – w tym trasy szybkiego ruchu E-7, powiązań między Warszawą a innymi ważnymi kierunkami. Dodatkowo ruch jest wzmożony, bo tędy jadą pasażerowie lotniska Warszawa – Modlin czy turyści odwiedzający Twierdzę Modlin. Poza tym przy ul. Warszawskiej zlokalizowane jest targowisko miejskie, z usług którego korzystają chętnie mieszkańcy miasta i okolicy. Dlatego rozbudowa systemu drogowego w samym Nowym Dworze Mazowieckim jest tak ważna.

Nawierzchnia nowych dróg będzie spełniała wymogi nośności uwzględniające większy ruch i cięższe pojazdy (kategoria ruchu KR4). Obecne natężenie ruchu to 4 106 SDR (średni dobowy ruch pojazdów silnikowych) dla ul. Modlińskiej i 12 786 SDR – dla ul. Warszawskiej.

Co ważne – powstające drogi to nie tylko jezdnia dla samochodów. Wzdłuż tras powstaną również nowe chodniki oraz dwukierunkowe ścieżki rowerowe. Wykonane zostaną również zjazdy do posesji. Drogi będą również odpowiednio odwodnione, co przekłada się na bezpieczeństwo poruszania się po nich – zmniejsza się wówczas śliskość nawierzchni.

Przebudowa i rozbudowa dróg to nie tylko łatwiejsza komunikacja, ale też większe bezpieczeństwo.

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego 

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…