Facebook

Nowe “dziecko” Zakroczymia

2016-03-21 7:02:13

1 marca rozpoczął swoją działalność Gminny Ośrodek Kultury, mający swoją siedzibę w strażnicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Zakroczymiu. Dyrektorem tej instytucji została Katarzyna Kiliś. Jakie ma plany na rozwój GOK-u?

W styczniu 2016 r. został ogłoszony konkurs na dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Zakroczymiu. Jedyną ofertą, która wpłynęła, była kandydatura Katarzyny Kiliś. Obecna dyrektor GOK przez 13 lat pracowała w Gminnym Ośrodku Kultury w Pomiechówku, a następnie przez 8 lat współpracowała z Domem Sztuki i Tańca w Łomiankach.

Katarzyna Kiliś nie ma łatwego zadania, ponieważ ośrodek kultury w Zakroczymiu dopiero rozpoczyna swoją działalność. Od czego trzeba więc zacząć, by GOK zaczął tętnić życiem?

– Trzeba zacząć od stworzenia zespołu ludzi, którzy będą tutaj pracować i prowadzić zajęcia, na które będziemy zapraszać dzieci, młodzież i dorosłych – mówi w rozmowie z naszą redakcją Katarzyna Kiliś.

Aktualnie w Gminnym Ośrodku Kultury odbywają się zajęcia wokalne prowadzone przez Alicję Kabacińską.

– W najbliższym czasie planujemy uruchomić zajęcia plastyczne i świetlicowe dla dzieci. Jesteśmy na etapie rozmów, ponieważ chciałabym, aby w naszym ośrodku kultury odbywały się także zajęcia taneczne – mówi dyrektor GOK.

Znajdzie się także coś dla osób dorosłych.

– Moją ambicją jest stworzenie klubu seniora, po to, żeby starsi ludzie mogli uczestniczyć w jakichś zajęciach, spotkać się i porozmawiać. Może uda się też stworzyć jakiś klub dla mam. Jestem pewna, że w Zakroczymiu są mamy z dziećmi, które siedzą w domach i w ciągu dnia mogłyby przyjść tutaj i wspólnie spędzić czas. Myślę, że można byłoby zorganizować dla nich gimnastykę lub spotkania z ciekawymi ludźmi – twierdzi K. Kaliś.

W planach nowej pani dyrektor jest również uruchomienie świetlicy, w której dzieci od godziny 16:00 do 18:00, przy pomocy instruktora, będą mogły odrobić lekcje.

GOK ma być miejscem spotkań i integracji lokalnej społeczności Zakroczymia. Jego oficjalne otwarcie miało miejsce 20 marca.

Gminny Ośrodek Kultury posiada już swój profil na Facebooku. Z zapewnień dyrektor wynika, że będą się tu sukcesywnie pojawiały informacje o imprezach odbywających się w GOK oraz o naborach do sekcji zajęciowych.

Adam Balcerzak

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…