Facebook

NOSiR na fotelu lidera

2017-11-14 12:35:51

Nowodworzanki w niedzielę 12 listopada udały się do Węgrowa, gdzie zmierzyły się z ostatnią drużyną w tabeli, tamtejszym Nike. Po zwycięstwie 3:1 „biało-niebieskie” są niepokonane od 6 spotkań.

To spotkanie toczyło się od samego początku pomyśli nowodworzanek. W dwóch pierwszych setach szybko wychodziły na prowadzenie kolejno rozbijając rywalki do 14 i do 13. Przy prowadzeniu 2:0 w setach, trener Kujawski postanowił dać szansę zawodniczkom, które nie grają zbyt często. Nike dominowało praktycznie w każdym elemencie gry i wygrało w trzeciej partii 25:14.

Czwartego seta NOSiR rozpoczął w wyjściowym składzie. To przyniosło spodziewany efekt, bowiem nowodworzanki szybko zaczęły zdobywać przewagę. NIKE przez moment próbowało jeszcze nawiązać walkę zbliżając się na dwa oczka przy wyniku 12:10. Nowodworzanki po raz kolejny pokazały jednak, kto był zdecydowanym faworytem tego spotkania i odskoczyły swoim oponentkom. W samej końcówce gospodynie obroniły jeszcze trzy piłki meczowe, ale to nie wystarczyło, aby zagrozić NOSiR-owi, który wywiózł z Węgrowa cenne 3 punkty.

Dzięki potknięciu Mazovii Warszawa, która wygrała z LTS-em Legionowo tylko 3:2, podopieczne trenera Bartosza Kujawskiego zostały samodzielnym liderem i mają 1 punkt przewagi nad warszawiankami.

18 listopada w hali przy ulicy generała Berlinga będzie gościć zespół Dragfill Rawa Mazowiecka, który po 6 kolejkach ma na swoim koncie 3 zwycięstwa i tyle samo porażek. Niemniej nowodworzanki nie mogą zlekceważyć sobie rywala i muszą sięgnąć po pełną pulę w tym meczu, aby umocnić się na pozycji lidera.