Niewybuch wstrzymał ruch pociągów

2017-09-19 11:36:14

Wczoraj w pobliżu stacji kolejowej w Brodach Warszawskich (gm. Pomiechówek) znaleziono niewybuch. W efekcie od godziny 9:30 wstrzymano ruch pociągów.

W poniedziałek, 18 września, podczas prac remontowych na szlaku Modlin-Nasielsk, na wysokości przystanku osobowego Brody Warszawskie, monter automatyki znalazł w pobliżu torów niewypał. Z pojawiających się doniesień, prawdopodobnie chodzi o minę przeciwczołgową, która pochodzi jeszcze z czasów II wojny światowej.

Na miejsce przyjechała policja i straż ochrony kolei. Funkcjonariusze zawiadomili saperów, którzy unieszkodliwili ładunek.

– Saperzy zabezpieczyli i wywieźli niewybuch znaleziony w pobliżu torów przy stacji Brody Warszawskie – powiedział podkom. Szymon Koźniewski z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim.

Zgodnie z procedurami bezpieczeństwa ruch pociągów został wstrzymany. Informacje o zmianach w rozkładzie jazdy były na bieżąco podawane na stacjach, przystankach i w pociągach – przekazał Karol Jakubowski z biura prasowego PKP Polskich Linii Kolejowych.

O godzinie 12:18 ruch pociągów na linii Gdańsk – Warszawa na odcinku Modlin – Nasielsk został wznowiony.

red/rynek-kolejowy.pl

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *