Facebook

Niesamowite loty w tunelu aerodynamicznym

2017-01-20 8:00:03

Jeżeli szukasz wyjątkowego pomysłu na weekend lub chcesz zrobić prezent bliskiej osobie, pomyśl o lotach w tunelu aerodynamicznym. To kapitalna propozycja przeznaczona dla osób lubiących niestandardowe rozrywki. Teraz można skorzystać z nich również w Warszawie!

 

Tunel aerodynamiczne nie tylko używane są przy badaniach aerodynamiki różnych pojazdów czy samolotów. Konstrukcja ta również używana jest jako wsparcie dla spadochroniarzy, ponieważ dzięki niej można imitować warunki spadania w przestworzach. Osoba, która wejdzie do takiego pionowego tunelu aerodynamicznego może poczuć się jak przy swobodnym spadaniu bez otwartego jeszcze spadochronu.

Jak lata się w aerotunelu?

Loty w tunelach aerodynamicznych są bardzo bezpieczne i gwarantują niesamowite wrażenia. Początkowo były one wykorzystywane przez spadochroniarzy, którzy dzięki nim mogą łatwo trenować swoje umiejętności, także z innymi osobami, ponieważ tunele są dość duże, dlatego można próbować w nich rozmaite ewolucje.

Przed lotem w tunelu osoba, która chce zdecydować się na taką rozrywkę, otrzymuje odpowiednie przeszkolenie, które polega przede wszystkim na przekazaniu dokładnych informacji o tym, jak zachowywać się w środku. Także otrzymuje się kask, gogle oraz kombinezon. W tunelu przez cały czas znajduje się instruktor, dlatego czuwa on cały czas nad bezpieczeństwem uczestnika.

Czas trwania lotu w tunelu to zwykle 3 minuty, ale można również wykupić ich wielokrotność, na przykład 12 minut. Chociaż może wydawać się, że jest to dość krótko, to warto jednak pamiętać o tym, że swobodne spadanie podczas skoku spadochronowego trwa od 30 do 60 sekund, a cena takiego skoku jest znacznie wyższa, ponieważ to od 500 do 900 złotych. Często wobec tego loty w tunelu są wybierane jako alternatywa dla skoków spadochronowych.

Do lotów w tunelu aerodynamicznym nie trzeba się w żaden sposób przygotowywać, dlatego też można wybrać się na nie w każdym momencie. Nie ma również ograniczeń wiekowych, dlatego korzystają z niego zarówno młodsi, jak i starci. Warto też wspomnieć o tym, że jest to rozrywka bezpieczna – nie ma się przykładowo problemów z oddychaniem.

Ile kosztuje lot w tunelu aerodynamicznym?

Loty w tunelu wcale nie są takie drogie, jak mogłoby się wydawać. Za lot trwający 3 minuty trzeba będzie zapłacić około 250 złotych. W cenie zawarte jest już przeszkolenie oraz odpowiednie przeszkolenie. W przypadku dłuższych lotów można uzyskać dodatkowe obniżki cen. Promocje czekają również na tych, którzy chcą wybrać się na loty z rodziną lub znajomymi.

Loty można zakupić również w formie vouchera upominkowego – można wówczas przekazać go jako upominek innej osobie, na przykład na urodziny czy w prezencie weselnym. Kupując voucher, nie trzeba wskazywać na konkretną datę, dlatego obdarowana osoba może wybrać ją samodzielnie.

Na niesamowite loty w tunelach aerodynamicznych można wybrać się do tunelu Flyspot, który znajduje się w Warszawie oraz Speedfly we Wrocławiu.

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *