Nieruchomości na sprzedaż w Hiszpanii – wybierz swój nowy dom

2018-02-19 12:24:41

Kupno domu to zawsze wielkie wyzwanie. Stresujące jest jeżeli mówimy o postawieniu swojego gniazdka w miejscowości obok, a co dopiero, gdy mówimy o innym państwie. Na szczęście są firmy, które we wszystkim pomogą.

Jaką lokalizację wybrać?

Na ponad pół miliona kilometrów kwadratowych powierzchni Hiszpanii, składa się siedemnaście wspólnot autonomicznych. Każda różni się od pozostałych. Głównie dlatego, że regiony w Hiszpanii mają dużą autonomię względem rządu centralnego w Madrycie. Z tego powodu podatki w innej wysokości będziemy płacić w Barcelonie, a inne w Madrycie czy Sewilli.

Dlatego, zanim zaczniemy poszukiwania nieruchomości na sprzedaż w Hiszpanii, trzeba poznać nieco region, w którym planujemy zamieszkać. Zwłaszcza, jeżeli nie będzie to tylko domek letniskowy, ale nasze nowe miejsce do życia.

Nieruchomości na sprzedaż w Hiszpanii – jak kupić?

Mimo, że język kastylijski (potocznie nazywany hiszpańskim) jest drugim, co do popularności językiem świata, to nadal niewielu Polaków potrafi się nim posługiwać. Nawet jeżeli go znamy, to poszukiwania nowego domu w hiszpańskim internecie może być dosyć żmudne. Zwłaszcza, że jakość ogłoszeń nie zawsze będzie spełniać nasze oczekiwania.

Na szczęście w Polsce jest wiele firm, które specjalizują się w tym temacie. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę hasło „nieruchomości na sprzedaż w Hiszpanii”, by naszym oczom ukazały się odpowiednie wyniki. Wszystko w języku polskim, z polską obsługą i polskim wsparciem – tylko ceny w hiszpańskiej walucie, czyli euro.

Profesjonalna wyszukiwarka na takiej stronie pozwala od razu znaleźć wymarzony dom. Podajemy w jakim regionie chcemy zamieszkać, czy interesuje nas dom, czy mieszkanie, jak duży metraż ma ono posiadać, ile pokoi, ile łazienek. Oprócz tego możemy wskazać, czy dom ma posiadać jakieś udogodnienia (golf, basen, itp.), a nawet wybrać rodzaj nieruchomości na sprzedaż w Hiszpanii (szeregowiec, bliźniak, apartament, itp.).

Za luksus trzeba płacić

Na pytanie, czy taki dom jest drogi odpowiadamy: To zależy. Jeżeli dla kogoś wydatek rzędu 200-300 tysięcy euro na 100-metrową nieruchomość, nie jest wygórowaną ceną, to można powiedzieć, że jest to dość tania opcja. W przełożeniu cen jeden do jednego, nieruchomości na sprzedaż w Hiszpanii są porównywalne do polskich, a nawet tańsze. Za 250 tysięcy złotych nie dostaniemy w Gdańsku 90-metrowego apartamentu z widokiem na zatokę, garażem, klimatyzacją w cenie i dostępem do basenu. A za 250 tysięcy euro otrzymamy taki lokal w jednym z wielu nadmorskich miast w Hiszpanii. Różnicę widać gołym okiem.

 

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *