Nieoczekiwany wakacyjny wydatek? Radzimy co robić

2016-08-09 10:53:10
Lato i wakacje powinny się kojarzyć z luzem, beztroską, wypoczynkiem, odrobiną szaleństwa. Aby uwolnić się od codziennych problemów czasem trzeba się zmobilizować do zdecydowanych kroków. Co zrobić kiedy na swoje wakacyjne decyzje nie mamy wystarczających środków?

Szukaj nowych pomysłów na pieniądze.

Wiele osób pierwsze skojarzenia w sytuacji deficytu gotówki prowadzą do myśli o pożyczce. Jeśli tak to najlepsze oferty mają obecnie szybkie pożyczki przez Internet, ale warto jednak najpierw zastanowić się skąd można wziąć pieniądze z innych źródeł i dopiero wybrać najbardziej korzystny sposób na zrealizowanie swoich potrzeb. Niektóre pomysły nie każdemu przyniosą rozwiązanie problemów, dlatego warto przyjrzeć się najczęstszym sposobom radzenia sobie w sytuacji większego zapotrzebowania na gotówkę.

Wakacyjne wyprzedaże garażowe

Jeśli potrzebujesz niewielką kwotę, a masz możliwość wytrzymać z tą potrzebą do przyszłego tygodnia to sprawdź w Internecie, gdzie w Twoim mieście organizuje się wyprzedaże garażowe lub tak zwane pchle targi. O ile znajdziesz w domu sporo ciekawych, niepotrzebnych Ci już rzeczy, o tyle Twoje szansę rosną i możesz liczyć na zysk rzędu kilkudziesięciu złotych, a jeśli wystawisz kilka kosztowniejszych rzeczy jak drobne AGD kuchenne czy sprzęt RTV możesz nawet liczyć na kilkaset złotych. Jeśli to wydatek rodzinny, może dzieci też zechcą się dołożyć pozbywając się w ekologiczny sposób swoich zabawek i gier, z których już nie korzystają. W każdym domu raz na jakiś czas przydaje się takie czyszczenie półek.

Pomoc od znajomych

Jeśli kwota o jakiej myślisz nie może być zaspokojona przez sprzedaż kilku starych książek, ratunku trzeba szukać dalej. W obecnych czasach, przy powszechnej migracji za pracą i wyjazdach z dala od swoich rodzinnych stron, czasem nie ma możliwości liczyć na wsparcie rodziny. Nie ma babci do popilnowania dzieci, nie ma rodzeństwa, żeby pogadać, bo wyjechali w przeciwnym kierunku świata, a na Twoim życiowym koncie już kilka przeprowadzek. Między myślami o chwilówce, o tym, że nie wiesz jak to się bierze, o co pytać jak pójdziesz do ich biura, czy to wszystko zrozumiesz, przychodzi też pomysł – pożyczyć od kogoś ze znajomych. Niestety zazwyczaj Ci, z którymi masz dobry kontakt, sami miewają swoje życiowe wzloty i upadki. Każdy trzyma fason, że to ciągły wzlot, ale aż tak dobrze, że można pożyczać bez ograniczeń, to raczej sfera marzeń. Choć każdemu trzeba dobrze życzyć, więc może jednak znasz kogoś takiego. To już chyba masz problem z głowy! W razie czego pamiętaj, że czasu nie cofniesz, ale błędy można zawsze naprawić, a najlepiej nie dawać im możliwości zaistnieć, więc najlepiej omówcie dobrze zasady.

Szybkie pożyczki przez internet

Kiedy zawiodą inne sposoby, krystalizuje się pomysł pożyczenia z banku. Bo to jednak nie ma jak w banku. W sumie w obecnych czasach pojęcie banku, to nie tylko wielki majestatyczny gmach z ciężkimi drewnianymi drzwiami, już nawet nie okienko z panią w modnie wystylizowanej fryzurze, ani już nawet nie tak zwany doradca klienta, który w niektórych bankach wita klienta od samych drzwi i pomaga wybrać najkorzystniejszą ofertę jego banku. No właśnie – jego banku, banku, w którym pracuje. A co by było gdyby ten doradca klienta na prawdę chciał dać mu pełen wybór najlepszych ofert na rynku? Musiałby nie pracować dla żadnego banku, ale znać wszystkie oferty. Przedstawiłby wtedy tylko oferty rzetelnych firm, z najlepszymi warunkami, w dodatku dla ułatwienia wyboru jasno i konkretnie podsumował każdą z ofert do porównania z innymi. Takiego doradcy raczej nie spotkamy ale ranking chwilówek na Łowca Chwilówek idealnie odpowiada jego opisowi. Oferta kilkudziesięciu banków i firm finansowych zebrana w bardzo czytelną tabelę ułatwiającą ich porównanie. Portal Łowcy Chwilówek to źródło rzetelnej wiedzy na temat pożyczek przez Internet. A warto go wymienić omawiając różne pomysły na szybką pożyczkę, ponieważ jest to również sposób jak wziącie tak zwanej darmowej chwilówki, bo wskazuje banki, które udzielają pierwszej pożyczki za darmo. A to już czyni pomysł ten jako najciekawszy, bo prosta procedura, nie trzeba niepokoić bliskich opowiadając o problemach finansowych, można rozłożyć sobie spłatę w odpowiednim czasie i to wszystko za darmo. Szkoda, że tylko raz w danej firmie. Na szczęście firm takich jest coraz więcej.

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *