Nielegalne automaty do gier w rękach policji

2017-08-31 9:20:17

Nowodworscy stróże prawa przy wsparciu funkcjonariuszy Izby Celnej zabezpieczyli w Zakroczymiu nielegalne automaty do gier hazardowych.

1 kwietnia br. weszły w życie nowe przepisy Ustawy o grach hazardowych. Za posiadanie nielegalnych automatów w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych grożą surowe kary – nawet 100 tys. zł od jednego automatu.

Tak wysoką karę pieniężną może ponieść nie tylko właściciel maszyn, ale również osoba, która wynajmuje lub wydzierżawia lokal pod nielegalne automaty do gier hazardowych.

Policjanci z nowodworskiej komendy – wspólnie z funkcjonariuszami z Urzędu Celnego – zabezpieczyli na terenie gm. Zakroczym trzy automaty do gier o niskich wygranych o charakterze komercyjnym i losowym.

Funkcjonariusze we współpracy z celnikami w dalszym ciągu będą prowadzić wzmożone działania kontrolne ukierunkowane na trwałą likwidację miejsc, w których urządzane są nielegalne gry na automatach. Celem współpracy jest rozpoznanie i zwalczanie na terenie powiatu nowodworskiego przestępczości hazardowej.

KPP w NDM

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…