Facebook

Niebezpieczna zabawa

2016-07-22 1:52:53

Rozbita głowa na zjeżdżalni i druty wystające z zabawki. Czy nowodworskie dzieci mogą bezpiecznie bawić się na Placu Zabaw w Parku Wybickiego?

W miniony piątek, 15 lipca, strażnicy miejscy zauważyli uszkodzenie jednej ze stojących zabawek. Pęknięciu uległa sprężyna, stanowiąca podstawę zabawki. Druty znajdowały się na takiej wysokości, że dzieci mogły się poważnie pokaleczyć.
– Funkcjonariusze zabezpieczyli zabawkę taśmą, która niestety przez weekend zniknęła. W poniedziałek, tj. 18 lipca, uczynili to ponownie – informuje naszą redakcję komendant SM, Piotr Rogiński.  Miejmy nadzieję, że tym razem nigdy nie zniszczy zabezpieczenia. Chodzi przecież o zdrowie i życie naszych dzieci.
15 lipca doszło też do poważnego wypadku na zjeżdżalni. Przed rozpoczęciem Biesiady Rozśpiewanych Narodów zabezpieczający imprezę członkowie drużyny młodzieżowej OSP – Ratownictwo Wodne zauważyli, że bawiący się chłopiec spadł ze zjeżdżalni.
– Jeden z młodych strażaków przybiegł do nas, poinformował, co się stało, podjechał samochód i opatrzyliśmy tę osobę – mówi Norbert Wysocki – naczelnik OSP-RW.
Na miejsce została również wezwana karetka pogotowia.

Tomasz Parciński

Podobne artykuły

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…