Nie wyburzymy garaży!

2016-09-22 10:33:16

W ubiegłym tygodniu jedna z lokalnych gazet napisała, że na miejscu garaży znajdujących się przy ulicy Inżynierskiej w Nowym Dworze Mazowieckim mają powstać bloki mieszkaniowe. Według gazety to pomysł radnych. Okazuje się to być kompletną bzdurą.

ADAM BALCERZAK

a.balcerzak@nowodworski.info

Konkurencja po raz kolejny szuka sensacji tam gdzie jej nie ma. Na problem zwróciła uwagę jedna z naszych czytelniczek, która poinformowała nas, że na profilu Gazety Nowodworskiej pojawił się wpis dotyczący tego, że radni miejscy chcą, by na miejscu garaży przy ulicy Inżynierskiej w Nowym Dworze powstał blok mieszkaniowy. Skontaktowaliśmy się w tej sprawie z radną z tamtego rejonu – Krystyną Nasiadką, która zaprzecza takim informacjom:

– Absolutnie garaże przy Inżynierskiej nie mogą zostać wyburzone. Ludzie zapłacili za te garaże. To jest własność prywatna i święta – mówi w rozmowie z naszą redakcją radna.

– Jedyne, co możemy zrobić to przegląd tych garaży, bo są i takie, które zarosły i nikt z nich nie korzysta, są opuszczone. Z nimi trzeba coś zrobić. Na całym terenie należy tylko zrobić porządek. Nie było mowy o tym, że garaże wyburzymy. Podkreślam, nie wyburzymy tych garaży! – dodaje radna Nasiadka.

Jak sprawę komentuje burmistrz miasta – Jacek Kowalski?

– To jest własność prywatna. Miasto nie ma takich planów.

Dziwną sytuacją okazał się fakt, że na prawie wszystkich garażach zawisły kserokopie artykułu Gazety Nowodworskiej, której jak widać celem było wprowadzenie ludzi w błąd i manipulacja.

– Pani Daniszewska wprowadza czytelników w błąd. Proszę nie wierzyć w te bzdury! – mówi radna Nasiadka.

Jak widać czytelników zdobywa się na wzbudzaniu sensacji tam gdzie jej nie ma, a nie na rzetelnym dziennikarstwie.

AB

Comments

comments

1 komentarz

  1. zatroskana odpowiedz

    Zamiast tych obskurnych garaży mógłby powstać 2-3 piętrowy parking na którym zmieściłyby się samochody dziś parkujące na trawie przy ul. Chemików itd. Tym bardziej że “podobno” po drugiej strony ulicy miedzy Lidlem a szkołą ma powstać osiedle 9 piętrowych bloków… atu dowód obalający poprzednią plotkę o blokach na osiedlu młodych: http://www.olx.pl/oferta/dzialka-inwestycyjna-10250m2-CID3-IDjQxtt.html#e6576e1a4e

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *