Facebook

Nie poznamy biblioteki

2016-05-12 12:40:23

Prawie 2 mln. zł dofinansowania otrzyma Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Nowym Dworze Maz. Dzięki temu budynek przy ul. Paderewskiego zmieni się nie do poznania.

Pieniądze zostały przyznane przez Instytut Książki w ramach I tury naboru wniosków do wieloletniego programu „Rozwój Czytelnictwa”. Zostaną przeznaczone na rozbudowę, modernizację i powiększenie wyposażenia budynku przy ul. Paderewskiego 22. Nowodworski projekt znalazł się na wysokiej, 16 pozycji spośród 259 zgłoszonych wniosków.
Wykonanie całości zadania pochłonie 2 666 666 zł, natomiast 25% potrzebnych środków pochodzić będzie z budżetu miasta. Do istniejącego budynku dobudowana zostanie część o wielkości 660 m², do której przeniesione będą zbiory wypożyczalni dla dorosłych oraz oddział dla dzieci.
Z kolei dotychczasowe pomieszczenia biblioteki, podzielone na mniejsze pokoje, mają zostać przeznaczone na sale wystaw tematycznych oraz pracownię dziejów miasta, która być może stanie się zalążkiem nowodworskiego muzeum.
W planach autorów projektu jest gromadzenie i katalogowanie dokumentów, świadczących o bogatej, blisko 700-letniej historii niegdyś wielokulturowego Nowego Dworu.
Nowy budynek ma zostać wyposażony w windę i być przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Autorzy projektu chcą, by powstała placówka, w której nie tylko będzie można wypożyczyć lub poczytać książkę, ale również przy kawie i herbacie spędzić czas, obcując z kulturą podczas różnorodnych wydarzeń artystycznych.
Trzymamy kciuki za realizację tych ambitnych planów!

TP

Podobne artykuły

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *