Nie poznamy biblioteki

2016-05-12 12:40:23

Prawie 2 mln. zł dofinansowania otrzyma Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Nowym Dworze Maz. Dzięki temu budynek przy ul. Paderewskiego zmieni się nie do poznania.

Pieniądze zostały przyznane przez Instytut Książki w ramach I tury naboru wniosków do wieloletniego programu “Rozwój Czytelnictwa”. Zostaną przeznaczone na rozbudowę, modernizację i powiększenie wyposażenia budynku przy ul. Paderewskiego 22. Nowodworski projekt znalazł się na wysokiej, 16 pozycji spośród 259 zgłoszonych wniosków.
Wykonanie całości zadania pochłonie 2 666 666 zł, natomiast 25% potrzebnych środków pochodzić będzie z budżetu miasta. Do istniejącego budynku dobudowana zostanie część o wielkości 660 m², do której przeniesione będą zbiory wypożyczalni dla dorosłych oraz oddział dla dzieci.
Z kolei dotychczasowe pomieszczenia biblioteki, podzielone na mniejsze pokoje, mają zostać przeznaczone na sale wystaw tematycznych oraz pracownię dziejów miasta, która być może stanie się zalążkiem nowodworskiego muzeum.
W planach autorów projektu jest gromadzenie i katalogowanie dokumentów, świadczących o bogatej, blisko 700-letniej historii niegdyś wielokulturowego Nowego Dworu.
Nowy budynek ma zostać wyposażony w windę i być przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Autorzy projektu chcą, by powstała placówka, w której nie tylko będzie można wypożyczyć lub poczytać książkę, ale również przy kawie i herbacie spędzić czas, obcując z kulturą podczas różnorodnych wydarzeń artystycznych.
Trzymamy kciuki za realizację tych ambitnych planów!

TP

Podobne artykuły

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *