Nie pogub kół!

2017-11-22 10:56:36

Powiat nowodworski nie ma szczęścia do przetargów na prowadzone przez siebie inwestycje.

W ubiegłym roku szerokim echem odbił się remont drogi łączącej Modlin z Wojszczycami. Część skarg mieszkańców została uwzględniona, inna czeka aż zweryfikuje je życie.

 

Obecnie trwa remont nawierzchni drogi z Pomiechówka do Goławic. Zrywanie starego asfaltu i wylewanie nowego rozpoczęło się w zamierzchłej przeszłości, a końca prac nie widać. Wykonawca zdaje się jednak nie przejmować ani upływającym czasem, ani bezpieczeństwem kierowców. Zarówno na początku obszaru remontowanego, jak i na jego końcu, obok mostu w Goławicach, pozostawiono nijak nie oznakowane uskoki nawierzchni, które nawet przy zachowaniu dozwolonej prędkości mogą doprowadzić do uszkodzenia kół.

Jak zapewniono nas w Urzędzie Gminy Pomiechówek, samorząd wielokrotnie zwracał starostwu uwagę na istniejące niebezpieczeństwo. Jak dotąd bez widocznego efektu. Do tej sytuacji, mimo wysłanej prośby, na razie nie ustosunkowały się władze powiatu. Pozostaje więc pamiętać o tym podczas nadchodzących wyborów i… zwolnić w drodze do Goławic.

PK

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *