Nie lekceważ pajączków!

2021-08-25 11:01:25

Wiele osób zauważa na swoim ciele, tuż pod powierzchnią skóry delikatne „niteczki” w fioletowo-czerwonym kolorze. To tzw. „pajączki”. Bardzo często są lekceważone i traktowane jako zwykły defekt urody. Tymczasem mogą one zwiastować spore problemy.

Czym są pajączki?

Pajączki” to po prostu popękane naczynka, które rozlały się tuż pod powierzchnią skóry. Mogą powstać na skutek zmiany nagłej temperatury, intensywnego wysiłku fizycznego. Czasami ich pojawienie się ma związek również z trybem życia. Można zaobserwować je często u osób palących lub nadużywających alkoholu – pojawiają się wówczas w okolicy nosa. To schorzenie, którego nie można lekceważyć. Z czasem może bowiem przekształcić się w poważne problemy zdrowotne.

Nieleczone popękane naczynka, które zaobserwowaliśmy na swojej twarzy z biegiem lat mogą zmienić się w trądzik różowaty. To nieprzyjemne schorzenie skórne, które charakteryzuje się zniekształceniem cery i znacznym jej zgrubieniem. Pory są widoczne, a skóra staje się zaróżowiona. Dolegliwość ta potrafi całkowicie zmienić kształt naszego nosa!

Jeśli chodzi o „pajączki” na nogach – te prawdopodobnie przekształcą się w żylaki. Im szybciej zwalczymy problem i zajmiemy się wzmacnianiem żył, tym większe prawdopodobieństwo, że ominie nas w późniejszym wieku to schorzenie.

Jak je leczyć?

W mediach możemy zobaczyć wiele reklam leków oraz maści, które mają zwalczyć „pajączki” i wzmocnić ściany żył. Tymczasem żadna „magiczna” tabletka oraz krem nie są w stanie zamknąć już popękanych naczynek. Przyjmowanie doustne suplementów, po konsultacji z lekarzem może jednak przynieść pozytywny wpływ w przyszłości.

Gdy zaobserwujemy u siebie popękane naczynka, warto odwiedzić gabinet medycyny estetycznej. Podczas konsultacji, lekarz zapozna się z kondycją naszej skóry i oceni jej stan. Dzięki temu może zaproponować konkretne metody leczenia.

Najpopularniejszą jest skleroterapia. Do światła żył, lekarz wprowadza specjalny preparat, którego zadaniem jest jej zamknięcie i zwłóknienie, a w konsekwencji zniknięcie. To zabieg bezbolesny dla pacjenta.

Bardzo istotne jest to, że można stosować go w leczeniu żylaków każdego stadium. O przebiegu leczenia powinien zadecydować lekarz. Warto jednak nie odkładać tego na ostatnią chwilę. Gabinet medycyny estetycznej to miejsce, w którym możesz zadbać o wczesne wyleczenie choroby i tym samym wdrożyć suplementację, która wzmocni Twoje żyły w późniejszych latach.

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *