Nie dość, że miał 2 promile, to jeszcze kierował na zakazie

2022-09-28 1:58:01

Policjanci Wydziału Prewencji zatrzymali 35- latka z powiatu płońskiego, który kierował hondą mając w organizmie 2 promile alkoholu. Mężczyzna posiadał też sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło 26 września 2022 r. w samo południe. Nowodworscy patrolowcy na ul. Thommee zauważyli hondę civic. Pojazd nie trzymał prostego toru jazdy. Mundurowi podejrzewali, że siedzący za kierownicą mężczyzna, może być pijany. Postanowili więc zatrzymać go do kontroli drogowej. Wkrótce ich przypuszczenia się potwierdziły. 27- latek z Kroczewa został zbadany na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Okazało się, że ma blisko 2 promile.

Nie był to jednak koniec jego problemów. Po sprawdzeniu w policyjnym rejestrze wyszło na jaw, że amator jazdy na tzw. “podwójnym gazie” posiada również sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, wydany przez Sąd Rejonowy w Gdańsku.

Nieodpowiedzialny 35- latek odpowie teraz za kierowanie w stanie nietrzeźwości oraz niestosowanie się do wyroku sądu. Grozi mu za to kara do 5 lat więzienia oraz dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.

Postępowanie jest prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Nowym Dworze Mazowieckim.

podkom. Joanna Wielocha
KPP Nowy Dwór Maz.

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…