Facebook
Nie chcieli pracować w Polsce

2016-05-19 9:21:34

10 maja funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej Warszawa-Modlin zatrzymali pięciu obywateli Ukrainy. Cudzoziemcy, pomimo posiadania wiz wydanych w celu wykonywania pracy na terytorium RP, nie podjęli jej i próbowali wyjechać do Norwegii.

Piątka zatrzymanych została wylegitymowana na nowodworskim lotnisku przed odlotem rejsowego samolotu do Oslo. Jak się okazało, wszyscy posiadali polskie wizy długoterminowe wydane w celu wykonywania pracy oraz oświadczenia o zamiarze powierzenia wykonywania pracy wydane przez polskie firmy. Wszyscy posiadali również bilety lotnicze na trasie Warszawa-Modlin – Oslo.
Okoliczności wskazywały, że żadna z tych osób nie zamierza podjąć pracy w Polsce, zaś polskie wizy uzyskały używając podstępu jedynie w celu dalszej podróży do pracy w Norwegii.
Czynem swym cudzoziemcy wyczerpali znamiona art. 264 § 2 kk przekraczając granicę RP używając podstępu. Cała piątka przyznała się do zarzucanego czynu i poddała dobrowolnie karze bez przeprowadzania procesu sądowego. Dwóch z zatrzymanych ukarano grzywną w wysokości 500 i 600 zł, pozostała trójka otrzymała kary pozbawienia wolności od 6 do 7 miesięcy z warunkowym zawieszeniem ich wykonywania na okres dwóch lat.

nadwislanski.strazgraniczna.pl/Fot. Krzysztof Grzech

Podobne artykuły

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *