Facebook
Nawałnica zniszczyła dom 4-osobowej rodzinie

2016-07-03 9:51:47

W wyniku silnej nawałnicy, która przeszła przez powiat nowodworski 17 czerwca, dach nad głową straciła rodzina w gminie Zakroczym z ul. Pieczoługi. Gmina wspiera i pomaga rodzinie, jednak to nie wystarcza.

W poprzednim numerze TN przedstawiliśmy stan naszego powiatu po przejściu fatalnej nawałnicy. Niestety sytuacja pogodowa nie zakończyła się tylko połamanymi na ulicy drzewami. Okazuje się, że kilka rodzin straciło dach nad głową. Ofiarą nawałnicy padła także rodzina z Zakroczymia mająca na utrzymaniu dwójkę dzieci w wieku 8 i 11 lat. Rodzinie potrzebna jest natychmiastowa pomoc.

– Gmina za pośrednictwem GOPS przyznała jednorazowy zasiłek celowy w kwocie 2000 zł w związku ze zdarzeniem losowym – mówi burmistrz Artur Ciecierski.

Ponadto udało się znaleźć w Nowym Dworze Mazowieckim mieszkanie zastępcze dla rodziny.

– Wystąpiłem do PCPR o zapewnienie dachu nad głową na okres odbudowy domu. Od piątku rodzina przebywa w mieszkaniu w Nowym Dworze Mazowieckim – dodaje burmistrz Zakroczymia.

Również sąsiedzi niosą pomoc – jeden mieszkaniec dał pustaki, inni pomogli zabezpieczyć ściany. To jednak ciągle mało.

– Rodzina straciła dach nad głową, a dodatkowo po wczorajszej (26.06) ulewie rodzinie zalało cały dom – mówi sąsiad rodziny, Michał Zych, który pośredniczy w kontakcie z poszkodowanymi. – Dzieci bardzo tęsknią za domem, pytają, kiedy wrócą na Pieczoługi.

Aby jednak rodzina mogła wrócić na swoje, potrzebne są materiały budowlane takie jak: deski, krokwie, blacha, cement, gwoździe, piach. Każda, najmniejsza nawet pomoc jest na wagę złota. Wspólnymi siłami można pomóc odbudować rodzinie stracony dorobek życia.

Do niesienia pomocy finansowej uruchomione zostało specjalne konto bankowe, na które wpłacać można środki: 9080 1100 0800 3003 0842 1800 01.

Wszelkie informacje dotyczące tragedii można otrzymać dzwoniąc pod numerem telefonu 500-779-124.

Pamiętajcie, niesione dobro, zawsze wraca!

Adam Balcerzak

Comments

comments

1 komentarz

  1. Jacek45 odpowiedz

    To już nie mogą im pozwolić mieszkać w mieszkaniu komunalnym w Nowym Dworze? Zakroczym jest biedną gminą, a n=NDM jest jednym z najbogatszych miast powiatowych w kraju, to byłby miły gest.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *