NASZE SPRAWY. Wirus fruwa pod sklepem

2020-04-17 2:25:40

Na redakcyjnego maila otrzymaliśmy wiadomość ze zdjęciem porozrzucanych, zużytych rękawic, które fruwały po chodniku przed jednym ze sklepów mięsnych w Nowym Dworze Mazowieckim

“Zgodnie z zaleceniami oczekiwałam w kolejce przed sklepem mięsnym przy ul. Harcerskiej. W najbliższej okolicy nie było żadnego kosza na śmieci a zużyte rękawice foliowe leżały bezpośrednio na chodniku i fruwały po okolicy. Nie mogłam się powstrzymać by zrobić zdjęcie całej tej niebezpiecznej sytuacji” – napisała nasza czytelniczka.

Wszystkie środki służące ochronie osobistej w tym jednorazowe rękawice, konieczne podczas dokonywania zakupów powinny zostać w ostrożny sposób zdjęte i umieszczone w zamkniętym pojemniku na śmieci. Przy dużych sklepach jest sporo pojemników, do których można wyrzucić rękawice. Gorzej sytuacja przedstawia się koło małych sklepów. Jednak co warto podkreślić większość sklepów zamontowała lub udostępniła dla swoich klientów pojemniki z płynem dezynfekującym. Można przed wyjściem ze sklepu zdezynfekować ręce w rękawicach i usunąć je przy najbliższym napotkanym pojemniku. Sytuacja przedstawiona na zdjęciu świadczy o dużej bezmyślności klientów i stwarza duże zagrożenie dla ludzi i środowiska.

GM

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *