NASZE SPRAWY. “Nowy Dwór miasto (bez) historii?” – z historią!

2020-03-18 5:09:01

W miniony czwartek (12 marca) w lokalu “Piwnica Winnica” w ramach cyklu “Nowy Dwór Twoich marzeń” odbyło się kolejne spotkanie i dyskusja o naszym mieście. Zebrani mieli okazję zapoznać się z ciekawą i nie wszystkim znaną przeszłością miasta

Spotkanie poprowadził jego pomysłodawca i organizator dr Bartosz Rydliński. W dyskusji udział wzięli Maria Możdżyńska – nauczycielka i wielka miłośniczka historii Nowego Dworu Maz. oraz Janusz Gołąb – działacz społeczny, pasjonat dziejów miasta i kolekcjoner. Zebrani mieli okazję wysłuchać i obejrzeć prezentację, które poprowadzili prelegenci.

Pan Janusz pokazał gromadzone przez siebie artefakty i cudem zdobywane stare zdjęcia, historyczne wydawnictwa i przedmioty z minionych epok. Rozmawiano również o idei powstania izby pamięci i stworzenia przestrzeni, która stałaby się świadectwem wielokulturowego dziedzictwa Nowego Dworu Maz. Jak zapowiedzieli organizatorzy spotkanie zostanie powtórzone, kiedy sytuacja epidemiologiczna unormuje się i będzie można zaprosić więcej gości. Warto poczekać i zapoznać się z materiałami, które zgromadzili nasi lokalni historycy, posłuchać o tym w jak niezwykłym miejscu przyszło nam żyć i mieszkać.

MM

Wyroby z przedwojennej nowodworskiej fabryki fajansu

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…