Nasielszczanin sędzią na EURO 2016!

2016-01-11 9:54:05

Pomyślne wiadomości dla mieszkańców powiatu nowodworskiego. Paweł Sokolnicki z Nasielska będzie sędziował we Francji podczas Euro 2016!

W numerze 48 TN, prezentując sylwetkę Pawła Sokolnickiego, sędziego piłkarskiego z Nasielska, informowaliśmy, iż istnieje duże prawdopodobieństwo, że będzie on miał zaszczyt sędziowania na Mistrzostwach Europy w piłce nożnej we Francji.

Dzisiaj możemy dodać, że decyzja UEFA w tej sprawie już zapadła. Szóstka polskich sędziów została zakwalifikowana do prowadzenia spotkań na tej najważniejszej w Europie imprezie piłkarskiej. Tak więc Polska odniosła sukces podwójny – na mistrzostwach wystąpi nasza narodowa reprezentacja piłkarska oraz nasza elita sędziowska.

Sędzią głównym w tym zespole jest płocczanin Szymon Marciniak. Paweł Sokolniki jest numerem pierwszym na linii. Numerem drugim na linii jest Tomasz Listkiewicz; dodatkowymi asystentami są: Paweł Raczkowski i Tomasz Musiał, sędzią technicznym – Radosław Siejka.

Teraz zaczął się dla nich najcięższy okres – czas szkoleń, testów i egzaminów. W styczniu wyjeżdżają na Cypr, aby doskonalić swą wiedzę i umiejętności. I tak wyglądać będzie najbliższe siedem miesięcy.

 

Andrzej Zawadzki

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *