NASIELSK. Zderzyła się z sarną

2020-04-25 12:19:14

W czwartek, 23 kwietnia o godzinie 17:00 w Malczynie gm. Nasielsk doszło do zdarzenia drogowego z udziałem sarny i osobowego Fiata. Kierująca pojazdem 19-latka, której zwierzę wybiegło wprost pod koła pojazdu trafiła do szpitala. Apelujemy do kierowców o ostrożność, głównie w okolicach lasów, gdzie na drogę wybiegają zwierzęta. Zderzenie, nagłe hamowanie bądź nieprawidłowy manewr to bardzo niebezpieczne sytuacje

W czwartek, 23 kwietnia o godzinie 17:00 w Malczynie gm. Nasielsk doszło do wyjątkowo niebezpiecznego zdarzenia z udziałem dzikiego zwierzęcia. Kierująca osobowym Fiatem 19-latka, jadąc od strony Ruszkowa zderzyła się z sarną, która wybiegła wprost pod koła nadjeżdżającego pojazdu.

Na miejsce zdarzenia udali się policjanci, strażacy oraz zespół pogotowia ratunkowego. Po przeprowadzonym badaniu okazało się, że kobieta była trzeźwa.

Kierująca autem mieszkanka powiatu nowodworskiego z urazem twarzy trafiła do szpitala. Zwierzę niestety nie miało szans przeżycia.

Pamiętajmy!!!

Jeżeli na drodze zauważymy zwierzę, musimy uważnie obserwować drogę i jej otoczenie. Dzika zwierzyna bardzo często porusza się całymi stadami, liczącymi nawet kilkanaście osobników. Należy mieć świadomość, że światła pojazdu mogą przykuć uwagę zwierzęcia i unieruchomić je wprost przed nadjeżdżającym samochodem. Zmniejszenie prędkości i uważne ominięcie jest najlepszym rozwiązaniem.

Pamiętajmy również, aby w niebezpiecznych sytuacjach na pierwszym miejscu stawiać swoje bezpieczeństwo. Nie próbujmy płoszyć zwierzęcia, ponieważ takie zachowanie może wzbudzić w nim agresję.  Warto ponadto stosować zasadę ograniczonego zaufania. Pomimo znaków drogowych ostrzegających o dzikiej zwierzynie pamiętajmy również, że tak naprawdę one same wybierają drogi, którymi się poruszają. Wiele osób przemieszcza się nocą, jest wtedy mniejszy ruch na drodze, jednak aktywność zwierząt zdecydowanie się zwiększa.

Jeśli uderzymy w zwierzę należy zabezpieczyć miejsce zdarzenia ustawiając m.in. trójkąt bezpieczeństwa, włączając światła awaryjne w pojeździe, a następnie wezwać pomoc. Jeżeli czujemy się bezpiecznie możemy pomóc zwierzęciu, ale pamiętać należy, iż po wypadku jest ono w szoku i może być agresywne. Nie powinniśmy również zwierzęcia zabierać, gdyż może być chore.

st. asp. Joanna Wielocha

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *