Facebook

NASIELSK. Wyremontują stadion za 4 miliony zł

2021-03-23 1:21:14

Nasielscy radni zadecydowali przeznaczyć niemal 4 mln zł z budżetu na modernizację miejskiego stadionu w Nasielsku przy ul. Sportowej

„Udało się! Radni zdecydowaną większością głosów uchwalili przeznaczenie środków między innymi właśnie na ten cel. Wiemy też, że przetarg w tej sprawie został już rozstrzygnięty. Czekamy zatem na podpisanie umowy i początek prac! Jeśli wszystko pójdzie dobrze, to jeszcze w tym roku będziemy cieszyli się nowym boiskiem ze sztuczną nawierzchnią, a dzięki boiskom wielofunkcyjnym na stadionie będzie gościć więcej dyscyplin sportowych. Pełnowymiarowe boisko ze sztuczną nawierzchnią i oświetleniem, o co gównie zabiegaliśmy, to nie tylko lepsza możliwość trenowania dla piłkarzy bez niszczenia głównej płyty boiska, ale również opcja do wynajmowania go przez gminę czy organizowania popularnych turniejów szóstek” – taką dobrą nowinę możemy przeczytać na profilu w mediach społecznościowych Żbika Nasielsk. Wszystko się zgadza, ponieważ we wtorek 16 marca br. nastąpiło podpisanie umowy na realizację zadania pt. „Modernizacja stadionu miejskiego w Nasielsku” oraz przekazanie terenu wykonawcy.
Zakres prac obejmie przebudowę boiska treningowego na boisko o nawierzchni z trawy syntetycznej wraz z odwodnieniem; budowę trybuny dla 321 osób; budowę kortu tenisowego o nawierzchni z trawy syntetycznej; montaż bramek, wiat dla zawodników oraz innych projektowanych artykułów i sprzętów sportowych; budowę siłowni zewnętrznej i placu zabaw o powierzchni ok. 200m2, nasadzenia drzew i traw ozdobnych; przebudowę istniejącego oświetlenia. Koszt inwestycji opiewa na kwotę 3 792 920 zł. Za wykonanie prac będzie odpowiadała wyłoniona w przetargu firma Anmed Sp. z o.o.
Projekt został poparty przez większość radnych, pojawiły się jednak głosy czy jednak modernizacja stadionu za 4 miliony zł jest w tym momencie najważniejsza?- W budżecie jest 4 miliony zł na wybudowanie stadionu. Cy pan burmistrz dostał na ten stadion dofinansowanie? Przecież to jest największa inwestycja w naszej gminie. Powinniśmy ją realizować z własnych środków? A co z drogami? Co z chodnikami? Co z kanalizacją? Co powiemy naszym mieszkańcom? Stadion jest najważniejszy bez dofinansowań? Złożyliśmy dwa wnioski i oba zostały odrzucone, bo nie dostały znacznej ilości punktów? – mówił na sesji radny, Rodryg Czyż.

Burmistrz dodał, że główną inwestycją jest przedszkole za 6 mln zł, a nie stadion za 4 mln zł. Radny Dariusz Kordowski dodał, że mieszkańcy korzystają nie tylko z dróg, a z infrastruktury sportowej korzystają nie tylko najmłodsi, nie tylko sportowcy, ale również i ci nieco starsi. Stadion od wielu lat nie był modernizowany i wymaga remontu, ponieważ zdarzają się również sytuacje, kiedy w jednym momencie trenuje kilka drużyn. Radni ubolewali, że nie udało się pozyskać środków zewnętrznych, aby odciążyć budżet.

Nie ulega jednak wątpliwościom, że stadion wymaga modernizacji, a cała inwestycja posłuży na lata całym pokoleniom nasielszczan.

Ewa Gruszka, fot. UM Nasielsk

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *