NASIELSK. Wyremontują stadion za 4 miliony zł

2021-03-23 1:21:14

Nasielscy radni zadecydowali przeznaczyć niemal 4 mln zł z budżetu na modernizację miejskiego stadionu w Nasielsku przy ul. Sportowej

“Udało się! Radni zdecydowaną większością głosów uchwalili przeznaczenie środków między innymi właśnie na ten cel. Wiemy też, że przetarg w tej sprawie został już rozstrzygnięty. Czekamy zatem na podpisanie umowy i początek prac! Jeśli wszystko pójdzie dobrze, to jeszcze w tym roku będziemy cieszyli się nowym boiskiem ze sztuczną nawierzchnią, a dzięki boiskom wielofunkcyjnym na stadionie będzie gościć więcej dyscyplin sportowych. Pełnowymiarowe boisko ze sztuczną nawierzchnią i oświetleniem, o co gównie zabiegaliśmy, to nie tylko lepsza możliwość trenowania dla piłkarzy bez niszczenia głównej płyty boiska, ale również opcja do wynajmowania go przez gminę czy organizowania popularnych turniejów szóstek” – taką dobrą nowinę możemy przeczytać na profilu w mediach społecznościowych Żbika Nasielsk. Wszystko się zgadza, ponieważ we wtorek 16 marca br. nastąpiło podpisanie umowy na realizację zadania pt. “Modernizacja stadionu miejskiego w Nasielsku” oraz przekazanie terenu wykonawcy.
Zakres prac obejmie przebudowę boiska treningowego na boisko o nawierzchni z trawy syntetycznej wraz z odwodnieniem; budowę trybuny dla 321 osób; budowę kortu tenisowego o nawierzchni z trawy syntetycznej; montaż bramek, wiat dla zawodników oraz innych projektowanych artykułów i sprzętów sportowych; budowę siłowni zewnętrznej i placu zabaw o powierzchni ok. 200m2, nasadzenia drzew i traw ozdobnych; przebudowę istniejącego oświetlenia. Koszt inwestycji opiewa na kwotę 3 792 920 zł. Za wykonanie prac będzie odpowiadała wyłoniona w przetargu firma Anmed Sp. z o.o.
Projekt został poparty przez większość radnych, pojawiły się jednak głosy czy jednak modernizacja stadionu za 4 miliony zł jest w tym momencie najważniejsza?- W budżecie jest 4 miliony zł na wybudowanie stadionu. Cy pan burmistrz dostał na ten stadion dofinansowanie? Przecież to jest największa inwestycja w naszej gminie. Powinniśmy ją realizować z własnych środków? A co z drogami? Co z chodnikami? Co z kanalizacją? Co powiemy naszym mieszkańcom? Stadion jest najważniejszy bez dofinansowań? Złożyliśmy dwa wnioski i oba zostały odrzucone, bo nie dostały znacznej ilości punktów? – mówił na sesji radny, Rodryg Czyż.

Burmistrz dodał, że główną inwestycją jest przedszkole za 6 mln zł, a nie stadion za 4 mln zł. Radny Dariusz Kordowski dodał, że mieszkańcy korzystają nie tylko z dróg, a z infrastruktury sportowej korzystają nie tylko najmłodsi, nie tylko sportowcy, ale również i ci nieco starsi. Stadion od wielu lat nie był modernizowany i wymaga remontu, ponieważ zdarzają się również sytuacje, kiedy w jednym momencie trenuje kilka drużyn. Radni ubolewali, że nie udało się pozyskać środków zewnętrznych, aby odciążyć budżet.

Nie ulega jednak wątpliwościom, że stadion wymaga modernizacji, a cała inwestycja posłuży na lata całym pokoleniom nasielszczan.

Ewa Gruszka, fot. UM Nasielsk

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *