NASIELSK. Talentów było w bród

2019-05-02 8:03:12

25 kwietnia 2019 r. w Nasielskim Ośrodku Kultury odbył się, już po raz dziesiąty, Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej “O Złotą Nutkę”

W rywalizacji uczestniczyły głównie dzieci i młodzież z przedszkoli i szkół gminy Nasielsk. W szranki stanęło też kilkoro dzieci z bratniej gminy Pomiechówek. Rywalizowano w czterech kategoriach: przedszkolnej i klasy 0, klas I – III, klas IV – VI, klas VII, VIII i gimnazjum. W sumie wystąpiło ponad 60 osób.

Poziom rywalizacji był bardzo wysoki. Widać było pracę rodziców, nauczycieli i oczywiście wysiłek i talenty dzieci. Dla wielu młodych ludzi był to udział w kolejnych edycjach tego Festiwalu. W wielu wypadkach dzieci korzystały ze wsparcia wysokiej klasy fachowców z branży wokalnej i muzycznej.

Tu warto przypomnieć, że Nasielsk w swej historii miał wielu utalentowanych wokalistów i muzyków. Z tych najbardziej znanych warto wymienić takie osoby jak Krystynę Szczepańska, Teresę Skrzyńską, siostry Ewę i Małgorzatę Wójciak. To ekstraklasa polskiej wokalistyki. Do tej listy należałoby dodać kilku kantorów żydowskich oraz muzyków grających w różnych zespołach.

Nad całością festiwalu czuwał dyrektor Nasielskiego Ośrodka Kultury Marek Tyc. Jego pierwszą życiową pasją jest muzyka. Imprezę poprowadził muzyk Dawid Domała. Znajomość branży sprawiała, że dzieci i młodzież czuły się na scenie “jak u siebie w domu”.

Trudne zadanie miała konkursowa komisja. Jak z tylu dobrych wokalistów wybrać tych najlepszych? W jury festiwalu zasiadły osoby doskonale znające się  na muzyce, śpiewie, ruchu scenicznym – wokalistka Olga Prusik, muzyk i wokalista Tomasz Suwiński i Iwona Pęcherzewska redaktor naczelna Życia Nasielska. Oddano głos także publiczności. Przez dobę od ogłoszenia wyników konkursu można było poprzez Internet zgłosić swój werdykt w postaci polubienia. W ten sposób wyłoniona będzie osoba, która otrzyma Nagrodę Publiczności.

Trzech najlepszych wokalistów w każdej z kategorii zaprezentuje swe umiejętności na scenie w trakcie imprezy plenerowej Dni Nasielska. Na estradzie wystąpi też osoba wybrana przez publiczność (Nagroda Publiczności). Występ laureatów odbędzie się na stadionie miejskim w trakcie Pikniku Rodzinnego w sobotę o godz. 16:35.

Trzy pierwsze miejsca w poszczególnych kategoriach zajęli:

Przedszkola, klasy O : 1. Natalia Bogdańska, 2. Amelia Ickiewicz, 3. Amelia Sobczyńska. Wyróżnienie: Lena Łaszcz.

Klasy I – III:  1. Grzegorz Bielecki i Franciszek Grzechnik (Pomiechówek), 2. Eliza Zdanowicz, 3. Dominika Krysińska. Wyróżnienie: Michalina Gołębiewska, Nastia Szczypek.

Klasy IV – VI: 1. Jakub Domała, 2. Zuzanna Józefowicz, 3. Zuzanna Kuczborska. Wyróżnienie: Amelia Kamińska.

Klasy VII, VIII, Gimnazjum: 1. Weronika Wapniewska, 2. Laura Ziemińska, 3. Kinga Kolasa.

Werdykt w kwestii przyznania nagrody publiczności zostanie podany na stadionie w trakcie wręczania nagród i wyróżnień.

Andrzej Zawadzki

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *