NASIELSK. Seniorzy z ulgami na autobusy

2020-11-25 12:03:13
Wszystko wskazuje na to, że lada moment SKR Nasielsk dołączy do Programu Nasielska Karta Seniora. – W ubiegłym tygodniu spotkałem się z zastępcą burmistrza i ustaliliśmy, że seniorom będzie przysługiwać zniżka na bilety jednorazowe w granicach około 20% – potwierdza naszej redakcji prezes Wojciech Królak


Kilka tygodni temu seniorzy z terenu gminy Nasielsk zwrócili się z prośbą do przewodniczącego Rady Miejskiej o interwencję w sprawie cen biletów na przejazdy autobusami SKR z terenu miasta do stacji. Zdarza się bowiem, że przemieszczają się tą trasą kilka razy dziennie i za każdym razem muszą płacić po 3 zł za bilet jednorazowy, nie mając żadnych ulg.

Seniorzy poprosili mnie o podjęcie rozmów dotyczących wprowadzenia zniżki w ramach Nasielskiej Karty Seniora. Spotkałem się w tej sprawie z prezesem SKR i mogę powiedzieć, że na tę chwilę rozmowy przebiegają pozytywnie. Podejrzewam, że porozumienie zostanie wypracowane do końca roku – mówi Jerzy Lubieniecki.

Podpisanie umowy po 1 stycznia?

Sprawę pilotuje już Urząd Miejski.

Burmistrz Nasielska mając na względzie potrzeby mieszkańców Nasielska przeprowadził rozmowy z firmą SKR świadczącą usługę gminnych przewozów pasażerskich na temat ulg dla seniorów. Niniejsze negocjacje i rozmowy przebiegły pomyślnie. Ostateczne rozwiązanie, w jakim zakresie i formie ulgi dla seniorów będą obowiązywały, nastąpi po 1 stycznia 2021 roku, czyli po podpisaniu kolejnej umowy gminy Nasielsk z przewoźnikiem – informuje Andrzej Kordulewski, zastępca burmistrza.

Według danych przekazanych przez Urząd Miejski, Nasielską Kartę Seniora wyrobiło do tej pory 865 mieszkańców gminy Nasielsk.

Ulgi na wszystkich trasach

Wojciech Królak, prezes SKR przyznaje, że w ubiegłym tygodniu spotkał się z wiceburmistrzem i ustalili wspólnie, że ulga na bilety jednorazowe dla posiadaczy Nasielskiej Karty Seniora będzie wynosić około 20%.

– Musimy jeszcze dopiąć szczegóły od strony prawnej i przygotować się od strony technicznej. W grudniu zapadnie ostateczna decyzja, co do wysokości ulgi. Niemniej ulgi wejdą na pewno i planujemy, że nastąpi to w styczniu – wyjaśnia Wojciech Królak.

Prezes dodaje, że ulgi będą obowiązywały we wszystkich liniach SKR, nie tylko tej z miasta do stacji. Podkreśla także, że wprowadzenie ulg nie odbije się na cenach biletów dla pozostałych pasażerów.

– W ostatnich latach nie podnosiliśmy cen jednorazowych biletów i podobnie będzie w 2021 roku. W następnym roku nie będzie żadnych podwyżek – zapewnia.

Daniel Szablewski

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *