Facebook
NASIELSK. Rowerzysta z 1,5 promila – zapłaci mandat za 2,5 tys.

2022-04-12 9:55:18

Nietrzeźwi kierujący stwarzają zagrożenie na drogach, niezależnie od tego czy poruszają się samochodem, rowerem czy innym pojazdem. Policjanci nie stosują taryfy ulgowej wobec tak nieodpowiedzialnych uczestników ruchu drogowego, którzy swoim zachowaniem stwarzają niebezpieczeństwo dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego. W sobotę nasielscy mundurowi zatrzymali rowerzystę, który w wydychanym powietrzu miał 1,5 promila alkoholu.

W sobotnie przedpołudnie, policjanci z nasielskiego komisariatu zauważyli na ul. Kościuszki rowerzystę, jadącego przysłowiowym “wężykiem”. Zatrzymali go więc do kontroli drogowej. Podczas rozmowy funkcjonariusze wyczuli od niego silną woń alkoholu. Postanowili więc zbadać stan trzeźwości mężczyzny. Alkomat wykazał, że 65- latek wsiadł na rower, mając 1,5 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zakazali mu dalszej jazdy. Mężczyzna za popełnione wykroczenie został ukarany manatem karnym w wysokości 2 500 złotych.

Przypominamy!

Zmiany w taryfikatorze, które weszły w życie 1 stycznia 2022 roku, wprowadziły wyższe kary za wykroczenia polegające na kierowaniu po użyciu alkoholu (między 0,2 promila a 0,5 promila). Natomiast kierujący w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila alkoholu w organizmie), zostanie ukarany mandatem w wysokości 2500 zł.

asp. sztab. Joanna Wielocha
KPP Nowy Dwór Maz.

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *