Facebook
NASIELSK/POMIECHÓWEK. Złamali sądowe zakazy

2022-04-04 11:51:52

Posiadali czynne zakazy prowadzenia pojazdów. To jednak nie powstrzymało ich przed popełnieniem kolejnego przestępstwa. Za niestosowanie się do orzeczonego przez sąd zakazu kierowania pojazdami grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Postępowania w tych sprawach są prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Nowym Dworze Mazowieckim i w Pułtusku.

1 kwietnia 2022 r. przed północą, policjanci z Komisariatu Policji w Nasielsku podjęli w Mazewie Włościańskim interwencję, wobec kierowcy volkswagena. 41- latek z powiatu pułtuskiego w ogóle nie powinien wsiadać za kierownicę. Okazało się, że mężczyzna posiada dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, wydany przez Sąd Rejonowy w Zgierzu.
W niedzielny poranek funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Pomiechówku zatrzymali do kontroli kierowcę opla. 50- latek z Łomianek poruszał się drogą nr 62, w miejscowości Stanisławowo. W trakcie sprawdzeń w policyjnej bazie danych mundurowi ustalili, że mężczyzna ma orzeczony sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, wydany przez Sąd Rejonowy dla Warszawy Żoliborza, który obowiązuje go aż do końca lipca 2023 roku.
Prowadzenie pojazdu mechanicznego wbrew sądowemu zakazowi jest przestępstwem, zagrożonym karą pozbawienia wolności do lat 3.
Postępowania w tych sprawach są nadzorowane przez Prokuraturę Rejonową w Nowym Dworze Mazowieckim i w Pułtusku.

asp. sztab. Joanna Wielocha
KPP Nowy Dwór Maz.

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *