NASIELSK. Pijany zaparkował przed komisariatem

2022-03-24 11:28:53

Nasielscy mundurowi zatrzymali w tym tygodniu 26-latka, który kierował oplem mając w organizmie ponad 2,6 promila alkoholu. Wszystko działo się przed budynkiem komisariatu. Obywatel Mołdawii posiadał również sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Postępowanie jest nadzorowane przez Prokuraturę Rejonową w Pułtusku.

W poniedziałkową noc policjanci z Komisariatu Policji Nasielsku zatrzymali 26-latka, który nietrzeźwy zaparkował autem wprost przed budynkiem komisariatu. Funkcjonariusze otrzymali informację od innego uczestnika ruchu drogowego, który na ul. Kościuszki zauważył opla jadącego “slalomem” i uniemożliwił mu dalszą jazdę. Nasielscy policjanci natychmiast podjęli interwencję wobec kierującego samochodem 26-latka.
Obywatel Mołdawii został przez nich zbadany na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Był kompletnie pijany, w organizmie miał ponad 2,6 promila alkoholu. Trafił do pomieszczenia dla osób zatrzymanych, gdzie spędził noc. Auto, którym kierował, zostało odholowane.
Śledczy z nasielskiego komisariatu przedstawili 26-latkowi zarzuty. Okazało sie, że mężczyzna posiada również aktywny, wydany przez pułtuski sąd, zakaz prowadzenia pojazdów.
Zgodnie z kodeksem karnym, za kierowanie pojazdem mechanicznym znajdując się w stanie nietrzeźwości oraz niestosowanie się do sądowego zakazu, grozi kara do 5 lat więzienia.
Postępowanie w tej sprawie jest prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Pułtusku.

asp. sztab. Joanna Wielocha/g.p
KPP Nowy Dwór Maz.

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *