Facebook

NASIELSK. Napadli i pobili 19-latka w jego domu

2020-08-18 10:55:35

Policjanci z komisariatu policji w Nasielsku zatrzymali 4 osoby podejrzane o usiłowanie rozboju na 19-latku. Podejrzani napadli na pokrzywdzonego, pobili go i próbowali doprowadzić do rozporządzenia mieniem

Czterech młodych mężczyzn przyjechało na posesję 19-latka z gminy Nasielsk i bez zaproszenia weszło przez uchylone drzwi tarasowe do jego domu. Po chwili rozmowy mężczyźni zażądali od chłopaka pieniędzy, a gdy ich nie otrzymali zaatakowali pokrzywdzonego. Jeden z napastników uderzył go ręką w głowę. Po chwili do atakującego dołączyli się pozostali mężczyźni, którzy przewrócili go na podłogę, bili i kopali po całym ciele, nadal żądając aby wydał im pieniądze. Po całym zajściu pokrzywdzony udał się do szpitala gdzie stwierdzono u niego m. in. złamanie kości nosa oraz uraz głowy i twarzy.

Po otrzymaniu zgłoszenia policjanci z Nasielska dokonali zatrzymania czterech mężczyzn, podejrzewanych o usiłowanie rozboju na 19-latku. Zatrzymani to 21, 20, 19 i 17-letni mieszkańcy gminy Nasielsk. Po wykonaniu niezbędnych czynności procesowych śledczy doprowadzili trzech podejrzanych do prokuratury na przesłuchanie oraz wystąpili z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztu. Sąd rejonowy w Pułtusku przychylił się do wniosku i zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. 17-latek po wykonaniu czynności został przekazany pod opiekę rodzica. O jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd rodzinny.

21, 20 i 19-latkowi za przestępstwo rozboju grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

st. asp. Joanna Wielocha

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *