NASIELSK. Miał 2,7 promila, jazdę zakończył na ogrodzeniu

2021-02-18 1:24:08

Wczoraj nowodworscy policjanci zatrzymali 32-letniego obywatela Ukrainy, który kierując autem w stanie nietrzeźwości doprowadził do zdarzenia drogowego. Stracił prawo jazdy. Grozi mu też kara do 2 lat pozbawienia wolności i grzywna

W środę, 17 lutego około godz. 14:30 na terenie gminy Nasielsk doszło do zdarzenia drogowego z udziałem Mitsubishi. Ze wstępnych ustaleń policjantów wydziału ruchu drogowego wynika, że kierujący pojazdem 32-letni obywatel Ukrainy na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w ogrodzenie jednej z posesji, w miejscowości Psucin.

Na miejscu natychmiast pojawili się mundurowi z nasielskiego komisariatu policji. Policjanci upewnili się, że mężczyzna nie odniósł obrażeń ciała zagrażających jego zdrowiu i przystąpili do standardowych działań. Funkcjonariusze wyczuli od 32-latka silny zapach alkoholu. Badanie stanu trzeźwości potwierdziło, że mężczyzna jest pijany. W wydychanym powietrzu miał blisko 2,7 promila alkoholu.

Kierujący mitsubishi został zatrzymany i przewieziony do nowodworskiej komendy policji, gdzie spędził noc. Funkcjonariusze nowodworskiej drogówki zatrzymali też 32-latkowi prawo jazdy. Pojazd, którym kierował został odholowany.

Teraz, zgodnie z kodeksem karnym, za prowadzenie pojazdu znajdując się w stanie nietrzeźwości mężczyźnie grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

 

st. asp. Joanna Wielocha/g.p

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *