Facebook
NASIELSK. Kilka dni walczyli z żywiołem

2019-04-29 10:21:26

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy o rozległym pożarze lasu w Puszczy Kampinoskiej, w Górkach (gm. Leoncin). Niemal w tym samym czasie z jeszcze większym żywiołem druhowie walczyli na drugim końcu powiatu – w Cieksynie (gm. Nasielsk)

– Zdarzenie powstało i zostało zgłoszone do PSP tuż przed południem w dniu 23.04.2019 r., akcja gaśnicza została zakończona oficjalnie w dniu 26.04.2019 r. w godzinach przedpołudniowych – pożar został opanowany w godzinach wieczornych w dniu 23.04.2019 r., natomiast w kolejnych dniach realizowano dogaszanie oraz dozór pogorzeliska. W akcji w ciągu trzech dni brało udział 111 samochodów orz 430 strażaków PSP i OSP. Pierwszego dnia, tj. 23.04.2019 r. w akcji gaśniczej brało udział ok. 30 samochodów oraz 70 strażaków. Działania gaśnicze były wspierane samolotami gaśniczymi Lasów Państwowych. Spaleniu uległo ok. 34 ha lasów państwowych, ok. 8 hektarów terenów nieużytkowych częściowo zalesionych oraz 5 domów letniskowych na tych terenach. Łącznie straty wstępnie oszacowano na ok. 800 tys. złotych, a wartość uratowanego mienia (tereny Lasów Państwowych) przekracza 1 mln złotych – informuje w komunikacie Oficer Prasowy KP PSP mł. bryg. mgr Tomasz Wołoszyn.

W drodze powrotnej z akcji, strażacy OSP w Kownatach (gm. Płońsk), wracając z pożaru w mieli wypadek. W samochodzie gaśniczym wystrzeliła opona i pojazd wjechał do rowu przewracając się.
– Według informacji otrzymanych z KP PSP w Płońsku, podczas wypadku samochodu OSP w drodze powrotnej z akcji, strażacy nie odnieśli żadnych poważniejszych obrażeń – informuje T. Wołoszyn.

Na stronie internetowej zrzutka.pl pod nazwą: Pomoc dla OSP Kownaty i OSP Jackowo, uruchomiona została zbiórka pieniędzy dla poszkodowanych oraz OSP.

E.G.

fot.: OSP Nasielsk

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *